"Rövid és hosszú távú céljaink egyaránt vannak a verseny támogatásával" - nyilatkozta az mfor.hu-nak Rigó Imre, a bank humánpolitikai főosztályának ügyvezető igazgatója. A bank többeket is szívesen látna a játékosok közül munkatársaiként, és felelős gondolkodású vállalatként meggyőződésük, hogy használható tudást adnak át a játék segítségével.
A bankszimulációs szoftvert a saját belső oktatási program keretében is használják. "Tavaly is szponzoráltuk a programot, s hét diákot vettünk fel a játékosok közül a tréningprogram keretében" - mondta Rigó Imre. A jelentkezésnek nem volt előfeltétele a BankStarsban való részvétel, mivel további szűréseket is végeztek a felvétel előtt. Május közepén ismét felvételt hirdetnek, s örömmel vennék, ha a mostani résztvevőkből is akadna pályázó.
A diákokat faggatva kiderült: a versenyzők örülnek, hogy beleláthattak a banki mechanizmusokba, de most még kevesen kötelezték el magukat a szakma mellett. "Jó lehetőség volt arra, hogy olyan területeken próbáljuk ki magunkat, amelyre sem az egyetem, sem egy banki gyakorlat keretein belül nem lenne lehetőségünk. A valós életben ilyen feladatokkal nem nagyon találkozunk" - fogalmazott a nyertes DI-LEMMA csapat egyik tagja.
Ezt erősítette meg dr. Felcsuti Péter is, aki elmondta: a fiatal kollégáknak először mindenképpen mikrofeladatokkal kell foglalkozniuk, ennek ellenére a játék nem haszontalan. "Komplex képet kapnak a diákok a bank működéséről, illetve arról, milyen fő döntések szükségesek egy bank stratégiájának a meghatározásához" - fogalmazott Homolya Dániel, a szoftvert biztosító Nemzetközi Bankárképző Központ Rt. tanácsadója.
Ennek köszönhető az is, hogy az egyetemisták jobban szerepeltek, mint azok a junior bankosok, akik egy háromnapos tréningen vesznek részt. "Ezek a dolgozók már fásultak a saját munkájuktól, kezdik elveszteni a perspektívát, s még nem látják a hullámvölgy végét. Erre a szimulációs játékok során rögtön fény derül" - vélekedett Király Júlia.
Istvánko Viktória