A hírhez tartozik, hogy a Hatóságok nem hozták nyilvánosságra sem a termék, sem a gyártó nevét. Egyetlen felelőtlen cég súlyos hibájának áldozatul esett két nagy létszámú csoport: elsősorban a vevők, akik fertőzött szaloncukrot vettek, és az ez ügyben nem hibázó gyártók.
Vajon mi lehet az a rejtélyes és nyomos ok, amely nagyobb prioritást ad a súlyosan hibázó gyártó jó hírnévhez való jogának, mint az ilyen hibát el nem követő, azonos nevű terméket előállítók hasonló jogának? Azzal, hogy nem sikerült megnevezni a konkrét terméket - csak általában a szaloncukrot - minden szaloncukor és minden gyártó gyanús!
[ajanlo=1311][igazitas=left/]Kifejezetten mókás, hogy a Hatóság lefoglalta a bolti készleteket, majd a gyártót 78 ezer (!!) forintra büntették meg. Az intézkedés hatékonysága a fogyasztók megvédése szempontjából erősen megkérdőjelezhető. Lehet, hogy a Hatóság jelen írásból tudja meg, hogy a szaloncukor - még a búvárszemüvegnél és a síbakancsnál is jobban! - idénycikk? Lehet, hogy nem tudják, hogy a szaloncukrot jellemzően Karácsony előtt veszik az emberek?
Ilyen erővel - december 27-én - simán le lehetne foglalni a vágott fenyőket az utcai árusoktól, mert a Hatóság hivatali fenyője már 23-án jelentősen potyogtatta tűleveleit.
A fogszuvasodás és az elhízás elleni ádáz küzdelemnek lenne ennél humánusabb és kevésbé bosszantó módja is, bár lehet, hogy hatékonyságban ez viszi el a pálmát!
Sipos László