A számítógépet használó, legalább 5 alkalmazottal rendelkező cégek több mint felénél (56 százalék) a számlázást és a fizetést, csaknem egyharmaduknál pedig a megrendelések, beszerzések kezelését informatikai rendszer támogatja. Az újrarendelések indítását már csak az érintett vállalatok 22 százalékánál, a termelésirányítási vagy szolgáltatás-kezelési feladatokat minden ötödik cégnél kezeli az informatikai rendszer, a logisztikát és a marketing-feladatokat pedig ennél valamivel kisebb százalékuknál (17 százalék, illetve 14 százalék).
Integrált vállalatirányítási rendszerrel a számítógépet használó, legalább 5 alkalmazottal rendelkező vállalkozások 6 százaléka rendelkezik. Az integrált vállalatirányítási rendszerek használatát illetően szignifikáns különbség van a különböző méretű cégek között. Az 5-19 fős vállalakozásoknak csak 3 százaléka használ ilyen rendszert, a 20-49 fős cégek körében 7 százalékos az arány. A választóvonalat az 50 fős foglalkoztatott létszám jelenti, mert az 50-249 főt foglalkoztató cégek közül már minden ötödik, a 250-nél nagyobb létszámmal működő vállalatok közül, pedig minden második cég rendelkezik integrált vállalatirányítási rendszerrel.
Az integrált vállalatirányítási rendszert a vállalatok 38 százaléka alakította ki 2000 előtt, 37 százaléka a 2000 és 2002 közötti időszakban és egynegyedük az utóbbi két évben (2003-ban, illetve 2004-ben). Az integrált vállalatirányítási rendszert használó, 50 fő feletti cégek 21 százaléka vezette be integrált rendszerét 2001 után, míg az 50 főnél kisebb cégeknél ez az arány 46 százalék.
Minden második cég használ számlázóprogramot
Egyre több cégnél van vállalatirányítási rendszer, az egyszerűbb alkalmazások használata pedig széles körben elterjedt az elmúlt években - áll a GKI Gazdaságkutató Rt. és a T-Mobile Magyarország Rt. - a Sun Microsystems Kft.-vel együttműködve készített felmérésében.