A vissza nem térítendő támogatás mértéke projektenként maximum 1,1 milliárd forint lehet. A támogatás finanszírozása 2006-2007-2008-ra vonatkozik. Kolber István elmondta: a pályázatok beadási határideje három hónap. Így a tárca nélküli miniszter elképzelhetőnek tartja, hogy a támogatási szerződéseket akár a már jövő év elején megkötik.
A miniszter tájékoztatása szerint jelenleg Magyarországon 14 olyan fürdő működik, amely elindulhat ezen a pályázaton. Kolber István közölte: Magyarország megkapta az Európai Unió engedélyét arra, hogy a pályázatot kulturális jogcímmel kiterjesszék. Így a kulturális támogatási jogcímnél a közvetlenül a műemlék eredeti állapotának visszaállítását, a műemlék jelleg megőrzését szolgáló költségek számolhatók el. A támogatás mértéke a kulturális célú összköltség esetén 70 százalék.
Beruházási célú összköltség esetén a Nyugat-Dunántúlon a támogatás mértéke 45 százalék, Pest megyében 40 százalék, Budapesten 35 százalék, az ország egyéb területein 50 százalék. Itt a műemlék épület szolgáltatás-fejlesztéséhez kapcsolódó tételek számolhatók el.
Horváth Gábor, a Budapesti Gyógyfürdői és Hévizei Rt. vezérigazgatója, a Fürdőszövetség elnöke közölte: a pályázaton indul a Gellért Fürdő, a Széchenyi és a Lukács. Az ezekhez szükséges önrész, összesen 1,3 milliárd forint a társaság rendelkezésére áll.
(MTI)