A vezető elmondta, hogy a TÜV Rheinland Intercert Kft. akadémia részlege maga is rendelkezik a minőségi szakképzést tanúsító oklevelekkel, és a német modellt követő képzésük keretében kiadott szakképesítést a világ 33 országában, köztük az Európai Unió tagállamaiban ismerik el.
Tavaly 2.800 szakmai végzettséget elismerő oklevelet adott ki a TÜV Rheinland a közép-kelet-európai régióban, ebből 1.500-at Magyarországon, a többit a térség országaiban, ahol ugyancsak egyre növekszik az igény a minőségügyi és környezetirányítási szakemberek iránt.
A minőségügyi tanúsítással, oktatással foglalkozó TÜV Rheinland közép-kelet-európai csoportja az idén 13 millió euró bevétellel számol, melyből a magyarországi kft. 8,5 millióval részesedik. A tervek szerint az adózás után eredmény csoport szinten 400 ezer euró lesz, ami nagyságrendben megegyezik az előző évivel. A cég filozófiája szerint a nyereséget rendszeresen visszaforgatja tevékenysége fejlesztésébe. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
ISO-rendszer papírmentesen
Erősödik a közintézmények minőségpolitikája
A minőségbe fektetett pénz megtérül
Növekszik az igény a minőségügyi szakemberek iránt
A TÜV Rheinland Intercert Kft. fontosnak tartja, hogy a szakképzésben a minőség érvényesüljön, és az itt szerzett tudás egyre inkább megfeleljen a gyakorlati elvárásoknak - nyilatkozta Major Ágnes, a kft. oktatási részlegének vezetője az MTI-nek annak kapcsán, hogy Berlinben a TÜV oktatási szakemberei tanácskoztak.