Az Európai Unió által is támogatott projekt során a kiegészítő infrastruktúrával együtt 122 milliárd forint értékű beruházás valósul meg, amely fontos szerepet játszik majd a Duna természetes vízminőségének helyreállításában.
Jelenleg a Budapesten keletkező szennyvíz több mint fele teljesen tisztítatlanul ömlik a Dunába, ám ez az arány a beruházás 2010-re tervezett befejezését követően nyolc százalékra csökken - áll a Világgazdaság beszámolójában.
A teljes fejlesztésen belül magának a szennyvíztisztítónak az építése 62,5 milliárd forintba kerül majd, s az erről szóló szerződést január végén írják alá a kivitelezői tenderen nyertes konzorcium képviselői. A Csepel 2005 FH-ban a francia Degermont SA és az OTV France, valamint a magyar Hídépítő Rt. és az Alterra Kft. vesz részt. A konzorcium munkamegosztása szerint a két francia vállalat közösen szállítja le és helyezi üzembe a létesítmény működéséhez szükséges technológiai berendezéseket, míg a Hídépítő Rt. és az Alterra az építési munkákat végzi.
A munkálatokkal párhuzamosan a kiegészítő infrastruktúra építésének előkészítése is folyik, több tízmilliárd forintos fejlesztéseket tesz ugyanis az is szükségessé, hogy az érintett kerületekben összegyűjtött szennyvizet eljuttassák a Csepel-sziget északi csücskén megvalósuló tisztítóba - olvasható a Világgazdaságban.