A logisztikai központok és szolgáltatásai kifejlesztésére (gvop-1.2.2.) tavaly kiírt pályázatra 31 beadvány érkezett, összesen mintegy 2,6 milliárd forint támogatási igénnyel - közölte Gecse Gergely, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) logisztikai referense. Ez a szám jóval meghaladja a Széchenyi-terv hasonló célú RE-6 pályázata csúcsévének számító 2002. évit.
A 19 nyertes együttesen közel 6,9 milliárd forintnyi beruházást valósított meg, melyhez 1,6 milliárdot meghaladó (23,7 százalék) támogatást nyertek el. A több mint másfél milliárd forintnyi "beruházásösztönzési hozzájárulás" 50 százalékkal meghaladja a 2000 és 2004 közötti időszak logisztikai központos pályázataiból (Széchenyi-terv RE-6, Smart Hungary stb.) nyújtott, vissza nem térítendő támogatásokat - írja a Világgazdaság.
A projektek közül hét a Közép-Magyarország, négy a Közép-Dunántúl, három a Dél-Alföld, kettő-kettő pedig a Nyugat-Magyarország, az Észak-Alföld és egy az Észak-Magyarország régióban valósult meg. A beruházások közül öt-öt országos jelentőségű logisztikai szolgáltató központban, illetve ipari parkban valósult meg - áll a Világgazdaság beszámolójában.
Kapcsolódó anyagok
Pozitív változások jellemzik az idei pályázati kiírásokat
A fővárosiak a legaktívabb pályázók
Pályázati csúcsév volt a logisztikában
A logisztikai központok és szolgáltatásai kifejlesztésére (gvop-1.2.2.) tavaly kiírt pályázatra 31 beadvány érkezett, összesen mintegy 2,6 milliárd forint támogatási igénnyel – közölte Gecse Gergely, a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium (GKM) logisztikai referense. Ez a szám jóval meghaladja a Széchenyi-terv hasonló célú RE-6 pályázata csúcsévének számító 2002. évit.