Egyenként 2-2 megawatt névleges teljesítményű szélerőművet épített fel a Netpoint Bt., a Harsányi Kft., a Lenteam Kft., a Théra Bt., valamint a Hoffer Kft., melyek egyenként átlagosan 650 millió forintot fordítottak a beruházás megvalósítására. A Mosonmagyaróvári Szélerőmű Egyesülés néven ismert csoport bankhitelből fedezte az építést.
[ajanlo=1368][igazitas=left/]A júniusban kezdődött munkálatok eredményeként az öt, egyenként 113 méter magas széltoronyból négy már megkezdte az áramtermelést, s az utolsó is munkába áll, még az év vége előtt. A Netpoint Bt. ügyvezetője elmondta: a cégcsoport egy 20 megawatt kapacitású alállomást is épített a villamosenergia-hálózatra történő csatlakozás feltételeinek megteremtésére. A megtermelt áramot pedig az Édász Rt. vásárolja meg az öt vállalkozástól.
Az öt szélerőmű felépítése egy csapásra két és félszeresére növelte a magyarországi szélenergia-hasznosító kapacitást. Ez év októberig összesen kilenc szélerőmű kezdte el működését hazánkban, melyek névleges teljesítménye együttesen alig érte el a 7 megawattot. Az első nagyobb, 1,8 megawattos szélerőművet augusztus végén üzemelték be a Bakonyban lévő Szápár község mellett, a mostani beruházással pedig 17 megawattra nő a hazai szélerőművek együttes teljesítménye.
Az igazán nagy beruházások várhatóan a következő években valósulnak meg. A közelmúltban rendelte meg első szélerőműveit a Békéswind Kft., komplett szélerőműparkok építésére készül a következő két évben Északnyugat-Magyarországon a Hungarowind Kft., az EETEK Hungary Rt. és az Euro Green Energy Kft. is, számol be a Világgazdaság.