Hogy valóban az egyik hazai gazdasági potentátnak, esetleg a miniszterelnöknek akart-e kedvében járni a kiadó, az valószínűleg soha nem derül ki. Maga az esemény mégis figyelmeztető lehet, egy újabb jel a magyar sajtó mélyrepülésére.
A szakma elismert alakjai szerint se idő, se pénz nincs komoly anyagokra. A médiamunkás csak a felszínt karcolgatja, de nem mer semmit alaposan kiforgatni, mert félti saját egzisztenciáját. Ha mégis van vér a pucájában, akkor a felettese végez öncenzúrát, mert nem szívesen visz el egy balhét, kerül összetűzésbe egy fontos hirdetővel.
[ajanlo=1311][igazitas=left/]Egy minapi eseményen az egyik nagy netes portál vezetője, meglehetősen erős kifejezésekkel illette a hazai helyzetet. "A magyar média pocsék és egyáltalán nem ellenséges semmivel és senkivel. Kezd felnőni egy generáció, amelyik nyelveket beszél és hozzájut számos információhoz. Nekik nem lehet bemagyarázni, hogy a magyar média jó. A hazai újságírás korrupt, az újságírók keveset keresnek, s ezt mindenki tudja."
Az ítélet kemény, és sajnos jogos. Mielőtt azonban kétségbe esésünkben a Dunának mennénk, használjuk a netet. A civil kezdeményezések, a blogok, és más web.2-nek csúfolt megoldások egy új "nyilvánosságot" nyitottak. Igaz, immár itthon is kirúgtak néhány, a cégét blogon kritizáló embert, lehet, hogy mégis marad a Duna?
kábé