3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Gyurcsányi E. Róbert kémikus, Katona István agykutató és Langó Péter régész kapta meg az idei Talentum Díjat. Az elmúlt öt évben Kenyeres Sándor, a díj alapítója mintegy nyolcvan millió forintot biztosított magánvagyonából 15 ígéretes fiatal magyar kutató támogatására. A díjakat Vizi E. Szilveszter, az Akadémia elnöke adta át.

A 2006. évi Talentum Díjat természettudomány kategóriában Gyurcsányi E. Róbert kémikus "Kémiai és bioszenzorok fejlesztése" című pályázatával, élettudomány kategóriában Katona István agykutató "Az endokannabionid rendszer molekuláris és anatómiai szerveződése az idegrendszerben" című munkájával, Langó Péter régész pedig társadalomtudomány kategóriában "The archaeology of Early Hungarians and material culture int he tenth-century Carpathian Basin" (magyarul: A 10. századi korai magyarság anyagi kultúrájának régészeti kutatása a Kárpát-medencében) című tanulmányával érdemelte ki.

A Közép-Európai Tehetségkutató Alapítvány és életre hívója, Kenyeres Sándor öt évvel ezelőtt azt a célt tűzte ki, hogy anyagi és erkölcsi elismerést biztosítson azoknak a kimagasló szellemű és kreativitású fiatal magyar tudósoknak, akik jelentős társadalmi hasznosságot hordozó alkotással járultak hozzá a tudomány előrelépéséhez. Az alapítvány nem titkoltan fel kívánja hívni a társadalom figyelmét a tudomány megbecsültségének szükségességére annak érdekében, hogy Magyarországon tudás alapú gazdaság alakulhasson ki. Az erkölcsi megbecsülésen túl az egyenként húszezer euróval járó elismerésben eddig összesen 15 fiatal tudós részesült.

Jövőre a művészeket is támogatják

Az Alapítvány a jövőben is felkutatja mindazon tehetségeket, akik szellemi teljesítményükkel hozzájárulhatnak Magyarország fejlődéséhez. Az alapító szándéka szerint jövőre a Talentum Akadémiai Díj mintájára Művészeti Díjat alapít, hogy a magyar művészek kibontakozását is elősegítse.

Kenyeres Sándor alapító beszédében úgy fogalmazott: legnagyobb sikernek azt tartja, hogy példát mutattak a most felnövő nemzedéknek. Véleménye szerint kiemelkedően fontos feladat, hogy a nemzetközi hírű magyar tudás eredményei hazánkat gazdagítsák. Ezt a törekvést, a tudásban rejlő magyar szellemi kapacitás jobb felhasználását valósítja meg az alapító által elindított Talentis Program, amely a Zsámbéki medencében háromszáz térségfejlesztési projektet fog össze.

A k+f kérdésével szerda reggel hosszabb cikkben foglalkozunk.

MTI/Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!