A társadalom egyre inkább elvárja az üzleti szereplőktől a felelős magatartást, a társadalmi felelősséget. A szeminárium kiterjedt a legjelentősebb magyar vállalatok körében végzett első CSR kutatás eredményeire, a CSR területen elérhető konzultációs szolgálatokra és a tanúsító szervezet által végzett igazolásra.
Laczkó György a Det Norske Veritas (DNV) Magyarország értékesítési igazgatója elmondta, hogy a vállalatok fenntartható fejlődése szempontjából, és így végső soron a vállalatok értéke szempontjából is lényeges a CSR területhez kapcsolódó kérdések kezelése. E terület egyik legismertebb szabványa, az SA 8000-es szabvány alkalmas arra, hogy a társadalmi értelemben vett romboló versenyt visszaszorítsa.
Tanúsítvány az emberi munkakörülményekért
Az SA 8000 egy átfogó, globális, tanúsítható szabvány, amely az ellátási láncon belüli munkakörülményekkel foglalkozik. A vállalat felelősségtudatára építve biztosítja a társadalom számára, hogy a cég adott termékei emberhez méltó körülmények között kerüljenek előállításra. Az SA 8000 szabvány az ENSZ Munkaügyi Szervezetének (ILO) a nemzetközi munkahelyi előírásain valamint az ENSZ emberjogi és gyermekjogi egyezményein alapul. Kilenc témában fogalmaz meg követelményeket (gyermekmunka, egészség és biztonság, diszkrimináció, fenyítés, munkaórák száma, javadalmazás, menedzsment rendszerek). A szabvány kis- és nagyvállalatok számára egyaránt alkalmazható önként vállalt követelményrendszer. Az SA 8000-es tanúsítás világpiacán a DNV részesedése meghaladja a 20 százalékot.
Laczkó György hozzátette: "a nagyvállalatok vezetői és fő "stakeholderei" tudatában vannak a CSR fontosságának. Megértették, hogy azok a cégek, amelyek nagy hangsúlyt fektetnek erre, hosszú távon jobb pénzügyi eredményt realizálnak, mint azok, amelyek nem".