A TÜV Rheinland Közép- és Kelet-Európai vállalatcsoporthoz tartozó TÜV Rheinland InterCert a napokban vásárolta meg a MEEI és a MBVTI 100 százalékos üzletrészét. A privatizációval a cégeknél lévő tudás, szakemberállomány, kapacitás megszerezése volt a cél - hangsúlyozta Czitán Gábor, a vállalatcsoport vezérigazgatója. Hozzátette: a két intézetben meglévő vizsgálati kapacitás megtartása érdekében új megrendeléseket, piacokat szereznek a TÜV nemzetközi hálózatán keresztül.
A vezérigazgató kifejtette: a TÜV Rheinland InterCert eddig is közép- és kelet-európai regionális központ volt. Innen irányítják a térség tíz országában lévő vállalatuk, képviseletük munkáját. Ez utóbbiak egy része az Európai Unión kívüli országokban van, ha az ottani cégek az unióba akarnak szállítani, előtte a terméküket az EU előírásai szerint be kell vizsgáltatni, írja az MTI.
Az új tulajdonos elképzelése szerint a magyar piacra kedvező hatással lesz, hogy a két intézet teljes portfólióját megtartják. A tervek szerint 2006-ban mind a két intézet még veszteséges marad, de 2007-től már nullszaldós teljesítménnyel számolnak. Ezt követően a külföldi megrendelések révén a forgalom jelentős felfuttatására számítanak.
Az MBVTI 2005-ben várhatóan 115 millió forint bevételt ér el, a következő három évben ezt megduplázza, 2010-ig pedig megháromszorozza. A MEEI 2005-ben várhatóan 330 millió forint forgalmat teljesít, amit 2008-ig megháromszoroznak, 2010-ben már pedig 1,6 milliárd forintos forgalommal számolnak.
A MEEI és a MBVTI felvásárlásáról korábban a Menedzsment Fórum is beszámolt. A két vállalatra a KERMI Minőségellenőrző és Szolgáltató Kft.-vel együtt írtak ki pályázatot. A MEEI 550 millió, a KERMI 80 millió, míg az MBVTI 133 millió forintért talált új gazdára.
Menedzsment Fórum