[ajanlo=480][igazitas=left/]A cég nepáli képviselete szerint a megnyitást megelőzte egy tárgyalássorozat a lázadók befolyása alatt álló szakszervezetekkel, melynek keretein belül a társaság engedményeket volt kénytelen adni. A szakszervezet egyik szóvivője szerint a vállalat kénytelen visszavenni állományába már korábban elbocsátott asszonyokat, másoknak pedig végkielégítést fizetni.
A társaság 80 százalékos tulajdonosa az Unilever indiai leánya, a Hindustan Lever. A gyár Hetaundában található, 50 kilométerre Nepál fővárosától, Katmandutól. A gyár bezárását többek között a Nepáli Szövetségi Kereskedelmi Kamara (FNCC) is kritizálta, mivel 1500 dolgozót értintett a bezárás, értesült a BBC.
Számos egyéb ipari létesítmény is bezárt az utóbbi években Nepálban a lázadók fenyegetései miatt. A korábbi években a lázadókkal folytatott tárgyalások bombázásokhoz vezettek. Eddig közel 12 ezer ember halt meg az 1996-ban kezdődött nepáli polgárháborúban.
Menedzsment Fórum
Újra termel az Unilever Nepálban
Az angol-holland érdekeltségű fogyasztási cikk gyártó Unilever újraindítja termelését nepáli szappangyárában, két héttel azután, hogy maoista lázadók miatt kénytelen volt bezárni.