2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az Audi Hungaria Motor Kft. készítette a legjobb környezeti jelentést az idén a Deloitte Rt. szerint.

Reiniger Róbert, a Deloitte környezetvédelmi osztályának igazgatója a csütörtöki eredményhirdetés alkalmával elmondta, hogy nemzetközi tanácsadó cégük tudomása szerint az országban 30-40 nagyvállalat készít speciális beszámolót környezetvédelmi teljesítményéről, közülük heten pályáztak 2006-ben a díjra.

A versenyben második helyezett Tiszai Vegyi Kombinát Nyrt.-n kívül pályázott a Csepeli Erőmű Rt., a Flextronics International Kft., a KÖVET, a Magyar Villamos Művek Zrt., és a Nexon Kft. Az első helyezetnek járó Zöld Béka díjat Persányi Miklós környezetvédelmi és vízügyi miniszter adta át.

Az igazgató közölte: a környezeti vagy más néven fenntarthatósági jelentés elkészítésére a környezetvédelmi törvény már tartalmaz jogi előírásokat, ám a kötelezettséget előíró végrehajtási rendelet nem született még meg. Reiniger Róbert szerint az egyelőre önkéntes rendszert mihamarabb kötelezővé kellene tenni a vegyiparban, az energetikai, a cement- és az alumíniumiparban, valamint a veszélyes hulladékokat kezelő nagy cégeknél. A szabályozás hatálya alá tartozhatnának az egységes környezeti engedély (IPPC) köteles vállalkozások - tette hozzá.

Az igazgató kitért arra, hogy a szabályos környezeti jelentést készítő cégeken kívül a külföldi tulajdonú társaságok nemzetközi környezeti jelentésében általában szentelnek külön fejezetet a magyar leányvállalkozásoknak. Ezek azonban nem számítanak olyan fenntarthatósági dokumentumnak, amellyel a díjra jelentkezni lehetne.

Környezeti pályázaton még alulmaradunk

A középkelet-európai vállalatok között meghirdetett Zöld Béka díjat a Deloitte 2001-ben alapította az Európai Unió Környezeti Jelentés Díjának mintájára. Az első évben a szentgotthárdi Opel gyár és a Budapesti Erőmű nyert. Egy éves kihagyás után 2003-ban újra a Budapesti Erőmű, illetve a Denso Kft., 2004-ben a Dreher Rt., tavaly pedig a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. vihette el a trófeát. A Deloitte célja a Zöld Béka díjjal az, hogy a régió vállalatait felkészítse az EU környezeti vagy fenntarthatósági pályázatain való részvételre. Ezen a pályázaton magyar cég még nem ért sikert.

MTI / Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!