A munkahelyi csoportokon belüli rangsor kialakítását sokszor arrogáns hangnem és agresszív viselkedés kíséri. Míg azonban az egészséges verseny növeli a munka hatékonyságát, addig az agresszió káros a vállalati légkörre nézve.
A munkatársak személyiségétől függően automatikusan alakul ki a rangsor: lesznek hangadók, lázadók, duzzogók, végrehajtók és ötletemberek. A pesszimista véleményvezérek sokat árthatnak a hangulatnak és a munkavégzésnek is, ezért fontos őket "kezelni".
Agresszivitáshoz vezet a munkakörrel való elégedetlenség, a túlzott munkavégzés, a családi probléma, különböző életvezetési gondok, de hasonló helyzetet teremthet egy új munkatárs érkezése is.
Ilyenkor a megszokott szerepek felborulnak, és a "karrierharc" addig zajlik, amíg ki nem alakul egy új egyensúlyi állapot. Nem véletlen, hogy a legtöbb hazai vállalat személyiségteszteket alkalmaz, és csak a már működőképes csapatba illőket veszi fel.
Az agresszió munkahelyen belüli kezelése azért is elengedhetetlen, mivel az a pszichés szövődményeken túl a munkához szükséges kreativitástól vonja el az energiát, és így a cégnek is károkat okoz, mondták el a Világgazdaság által idézett személyzeti tanácsadók és pszichiáterek.
A cégnek is káros a munkahelyi agresszivitás
Főnök-beosztott viszonyban és egyenrangú munkavállalók között is jelentkezhet a munkahelyi agresszivitás, amely elburjánzása nem csupán a kapcsolatokat mérgesíti el, hanem a cég sikeres működését is veszélyezteti, állítják a Világgazdaság által megszólaltatott szakértők.