2p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Egy hónap sem kellett ahhoz a felcsúti focialapítványnak, hogy összegyűjtse az idei sportfejlesztési programjához szükséges támogatást.

November végén derült ki, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség az idei szezonra 1,1 milliárd forintos TAO-támogatást hagyott jóvá a Felcsúti Utánpótlás Neveléséért Alapítványnak. Ezzel Felcsút a támogatási rendszer történetének legkisebb értékű sportfejlesztési programját rakta össze, 2011 óta ugyanis folyamatosan ennél jóval több pénzt igényeltek - és nem mellesleg össze is gyűjtöttek. Utóbbi egyáltalán nem meglepő egy olyan sportszervezet esetében, mely majdnem ugyanannyi adományt kap gazdasági társaságoktól azok nagylelkűségének köszönhetően, mint amennyi a TAO-forrásból folyik a kasszába. Nem lehet meglepő azért sem, mert a felcsúti alapítvány tökéletes beágyazottsággal bír a Nemzeti Együttműködés Rendszerébe.

Az idei szezonban rekordgyorsasággal sikerült összekalapoznia a kívánt TAO-támogatást a Felcsútnak. A Magyar Labdarúgó Szövetség adatbázisában vettük észre, hogy két részletben már ki is utalták az 1,1 milliárdra rúgó támogatást a focialapítványnak. Egyik nap a számláló a vonatkozó soron még 0 forint volt, ami hirtelen felment félmilliárd fölé, majd egy nappal később már a teljes támogatási összeg volt olvasható a kiadott támogatási igazolások értékénél.

Ennél nagyobb tempót csak az idei TAO-rekorder, a MOL Fehérvár FC diktál. A minap számoltunk be arról, hogy 2,6 milliárd forint támogatást igényelt az NBI-es fociklub, melyből egy menetben kereken 1,6 milliárdról már ki is állították a támogatási igazolást.

Összesítésünk alapján a labdarúgó szervezetek az általuk összesen igényelt támogatásnak csupán 43 százalékáról állítottak ki igazolást. 27 milliárd forintból 12 milliárdot kalapoztak már össze a csapatok. Ennél sokkal jobb arányt kapunk a kézilabda és a vízilabda területén, mindkét sportágban az idén igényelt összeg több mint 60 százaléka összegyűlt év végére. A kéziklubok az igényelt 20 milliárdnak a 65 százalékát, 13 milliárdot hívtak le, a vízilabdások pedig 6 milliárdból 3,7-et.

A legrosszabbul a röplabdások állnak, hiszen a közel 6 milliárd jóváhagyott TAO-ból eddig 1,4 milliárd gyűlt össze, ami 23 százalékos lehívásnak felel meg.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!