3p

Az IMF ismertette a feltételeit, immár a kormánynál pattog a labda, hogy hajlandó-e olyan konkrét intézkedéseket hozni, amelyeket a partnerek, az IMF és az EU elvárnak. Ezek erősíthetnék a piaci bizalmat, és a forintot is, áll a Commerzbank napi piaci kommentárjában.

EUR/HUF (308,00 – 311,50): A jól sikerült spanyol aukció, és a mérsékelten sikeres magyar kötvénytender meglepő erősödést eredményezett az EUR/HUF piacán, így 312-ről rövid idő alatt 306-ig zuhant az árfolyam. A 306-307 közötti sávban csupán rövid ideig tartózkodott a forint, hamar jött a korrekció. A 309-re történő visszagyengülés részben Mario Draghi, ECB elnök szavaira következett be. A kamatdöntés utáni sajtótájékoztatón egy újságírói kérdésre az ECB komoly aggodalmát fejezte ki a Magyarországon kialakult helyzet miatt. A szűkszavú komment 309 környékére horgonyozta le a forintot, és ma reggel is 310 alatt kezdett az árfolyam. Az IMF igazgatójával folytatott tárgyalás nem tudott beleszólni a forint árfolyamába, de ebben nincs is semmi meglepő, hiszen eredetileg is informális tárgyalásról volt szó, ezért nem számíthattunk érdemi előrelépésre. Chistine Lagarde leszögezte: szigorú feltételek teljesülése esetén lehet szó arról, hogy megkezdődhessenek a hivatalos egyeztetések. Az EU-val való megegyezés nélkül nem juthatunk a készenléti hitelkerethez. Most a kormánynál pattog a labda, olyan intézkedéseket várnak tőlük, amelyek a piaci szereplők bizalmát erősítik.
 

EUR/USD (1,2750 – 1,2850): A várakozásoknak megfelelően nem módosított az ECB az alapkamaton, maradt a rekord alacsony 1 százalékos szinten. A 2 százalékos inflációs cél középtávon könnyedén elérhetővé válik, viszont a gazdasági növekedés területén már komolyabb gondok vannak. Néhány tagországban recesszió fenyeget erre az évre, tehát elképzelhetőek gazdaságösztönző intézkedések a közeljövőben, de arról még nincs szó, hogy milyen eszközök jöhetnek szóba. Ma délelőtt olasz kötvényaukciót tartanak, ami ha hasonlóan jól sikerül, mint a tegnapi spanyol, akkor erősítheti a kockázatvállalási kedvet, és ezen keresztül az euro még a ma reggeli, viszonylag magas, 1,2850-es szinthez képest is formába lendülhet. Adat szempontból az amerikai külkereskedelmi számok, illetve a University of Michigan által összeállított fogyasztói bizalmi index eredménye lehet fontos. A várakozások a külkermérlegre romlást, a bizalmi index esetében javulást mutatnak.

CHF/HUF (254,50 – 257,50): Ahogy tegnap, úgy ma is 256 körül adják-veszik a frankot a forinttal szemben, annak ellenére, hogy az EUR/CHF árfolyama szeptember vége óta nem volt ilyen alacsonyan: ma reggel áttörte az 1,21-es szintet, lefelé.
 
mfor.hu 

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!