2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kedvező hangulatban indult a múlt héten a kereskedés a nemzetközi tőzsdéken és a BÉT-en is, az optimizmust ugyan beárnyékolta, hogy szerdán este a Standard & Poor's hitelminősítő leminősíttette Magyarországot, de a hírre a gyengülés átmeneti volt, a BUX 2,6 százalékkal erősebben zárt pénteken, mint egy héttel korábban.

A hét eleji hangulatot egyebek mellett az a hír javította, hogy  az Európai Központi Bank (EKB) az elemzők által vártnál jóval többet, 489,19 milliárd eurót helyezett ki új, hároméves banki likviditási eszközének első tenderén. Később azonban alábbhagyott az optimizmus, mivel erősödött a félelem, hogy a bankok a plusz pénzt nem államkötvény-vásárlásra fordítják, valamint hogy nem bővítik hitelezési tevékenységüket, ami mélyítheti a recessziót.   

 
Szerda este az S&P leminősítette a magyar adósbesorolást, ami után csütörtökön ugyan estek az árfolyamok a BÉT-en, de pánik nem volt, a BUX kevesebb mint 1 százalékkal gyengült. A befektetők ugyanis számítottak a hitelminősítői lépésre, így már beárazták ezt, és tompította a leminősítés negatív hatását a kedvező nemzetközi hangulat is. Utóbbit támogatta egyebek mellett, hogy a csütörtökön közölt adat szerint három és fél éves mélypontra került a munkanélküli segélykérelmek száma Amerikában, a szakértők által várt növekedés helyett. Az amerikai fogyasztói hangulat pedig hathónapos csúcsra emelkedett decemberben, és az amerikai konjunktúramutató az elemzői várakozásokat meghaladó mértékben erősödött.

Az ünnepek előtt alacsony volt a forgalom, piacot mozgató hír nem érkezett, a befektetők pedig az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos híreket várják. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX a múlt héten 2,6 százalékot, 443,06 pontot emelkedett, 17 504,54 ponton zárt pénteken. A részvénypiac heti forgalma 62,33 milliárd forint volt az előző heti 68,7 milliárd forint után.

Az OTP árfolyama a héten 2,67 százalékkal 3340 forintra emelkedett. A Mol árfolyama 4,12 százalékkal 17 925 forintra nőtt, ezzel ledolgozta előző heti veszteségét. A Magyar Telekom egy hét alatt 1,17 százalékkal 520 forintra erősödött. A Richter részvények ára 1,85 százalékkal 35 750 forintra nőtt. Az Egis árfolyama a múlt héten 1,72 százalékkal 17 700 forintra erősödött. A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX 1305,11 ponton zárt pénteken, gyakorlatilag nem változott, csupán 0,32 ponttal emelkedett.

MTI

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!