2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Az élelmiszer ellátási lánc integritásának biztosítása óriási jelentőséggel bír az élelmiszer előállítással, forgalmazással, feldolgozással és kereskedelemmel foglalkozó szervezetek számára. Az integritás bármely problémája drámai hatással lehet vállalatokra, iparágakra, sőt, esetleg egyes országok teljes gazdaságára is.

[ajanlo=474][igazitas=left/]Míg élelmiszereink többsége biztonságos, néhány nagy horderejű ügy felhívja a figyelmet az esetleges veszélyekre. Jelenleg is fel tud sorolni bárki néhány példát: szalmonella a tej- és baromfi termékekben; MAP a tejtermékekben; rovarirtószer maradványok a gyümölcsökben és zöldségekben; környezeti szennyeződések a tengeri halakban; e-coli, BSE és vegyszer maradványok a húsban, és a kockázati tényezők listája egyre csak növekszik.

Európában elsősorban a BSE-, a szennyezett főzőolaj-, valamint egyéb hasonló esetek mind az ellátási rendszer gyengeségére utalnak. Az Egyesült Államokra úgy tekintünk, mint a világ egyik legfejlettebb élelmiszer ellátási rendszerével bíró országára. Ennek ellenére, az USA-ban egyedül az élelmiszer eredetű fertőzések 76 millió megbetegedést okoznak évente, és az első öt kórokozó mintegy évi 6,9 milliárd dollárjába kerül az országnak.

A legnagyobb előállítók és kereskedők továbbra is úgy érzik, igenis veszélyben az iparág, mind a valós, mind a vélt kockázatok árnyékában. A vezető kereskedelmi cégek tisztában vannak vele, hogy a vásárlók szemében elsődleges felelősséggel tartoznak az élelmiszerbiztonságért, különös tekintettel a friss árukra és saját márkás termékekre. Mégis, sok probléma gyökere gyakran kívül esik közvetlen hatáskörükön és az ellátási lánc korábbi szakaszában jelentkezik.

"Esetleges, ám annál pusztítóbb kereskedelmi hatásánál fogva az élelmiszerbiztonság előkelő helyen szerepel az igazgatósági ülések napirendjén. A globális élelmiszerbiztonsági szabványrendszerek, és a GFSI (Globális élelmiszer-biztonsági kezdeményezés), az iparág aktív támogatását élvezik. A GFSI globális összehasonlító élelmiszerbiztonsági adatokat tesz közzé és nemzetközi figyelmeztető rendszert működtet a veszélyek korai észlelésekor, amelyet fogyasztói felvilágosító programokkal egészít ki" - emelte ki Justin Bancroft, a Deloitte Kockázatkezelési szolgáltatások üzletágának vezetője.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!