"Vitathatatlan, hogy a várost meg kellene menteni, de sajnos jelen pillanatban nem tehetünk semmit, ugyanis a házak 85 százalékát már eladták, az emberek elköltöztek onnan" – mondta a miniszter a verespataki aranykitermelési tervekkel kapcsolatban.
Megjegyezte azonban, hogy a kitermelésre váró cégnek konkrét tervei vannak a központi rész megőrzésére, a környéken pedig már korábban is folytattak külszíni fejtést. "Amíg nincs politikai döntés, cián alapján nem lehet dolgozni, a városrendészeti engedélyt semmisnek nyilvánította a törvényszék, nélküle a befektetők nem mehetnek tovább" - tette hozzá.
Borbély László nincs meggyőződve arról, hogy az állam a legjobb szerződést kötötte az ügyben - feltételezések szerint a befektetők tőkeemelések útján fokozatosan kiszoríthatják az államot a kitermelésre létrejött cégből. "Több előnytelen privatizációs megállapodásra is sor került korábban. (…) Az államnak nem lett volna szabad kiengednie a kezéből a projektet, a koncessziós szerződésbe bele kellett volna venni, hogy továbbra is beleszólása maradjon a döntésekbe" - nyilatkozta a miniszter az Új Magyar Szónak.
Az utolsókat rúgja Verespatak az aranyálmok miatt
Verespatakon a házak túlnyomó többségét már eladták, az emberek elköltöztek a településről, a kormány nem tehet semmit, mondta el az Új Magyar Szónak adott interjúban Borbély László román környezetvédelmi és erdőgazdálkodási miniszter.