A két és fél éves futamidőt követően június közepén véget ért az a német-magyar "Élelmiszerbiztonsági Hivatal" elnevezésű, két részből álló uniós élelmiszerbiztonsági twinning-program, amelyet a két ország megállapodását követően hoztak tető alá a szakértők.
A program befejezéséről közleményben tájékoztatott a budapesti német nagykövetség. A közlemény szerint az együttműködés célja az volt, hogy támogassa a 2003 nyarán tevékenységét megkezdő magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal létrehozását és tevékenységének fejlesztését.
Magyarország volt az első és mindeddig az egyetlen olyan új EU-tagállam, amely pályázata alapján az Európai Bizottságtól erre a célra támogatást kapott. A programot Somogyi Árpád professzor, az Európai Bizottság Egészségügyi és Fogyasztóvédelmi Főigazgatósága egészségügyi kockázatok felmérése osztályának korábbi vezetője és a berlini Szövetségi Egészségügyi Fogyasztóvédelmi és Állategészségügyi Intézet alapító igazgatója, a Magyar Tudományos Akadémia külső tagja vezette.
A program sikeréhez nagy mértékben hozzájárultak azok a szakmai rendezvények, amelyeket a projekt időtartalma alatt a két ország szakértői közösen tartottak. A munkát 45, nemzetközileg elismert német és más EU-tagországokból érkezett szakember segítette, akik hosszabb-rövidebb ideig tanácsaikkal segítették magyar kollégáikat. (MTI)
Kapcsolódó anyagok
Lezárult az uniós belső ellenőrök képzése
Magyar siker a twinning-programban
Lezárult az élelmiszeripari twinning-program
A két és fél éves futamidőt követően június közepén véget ért az a német-magyar Élelmiszerbiztonsági Hivatal elnevezésű, két részből álló uniós élelmiszerbiztonsági twinning-program, amelyet a két ország megállapodását követően hoztak tető alá a szakértők.