A magyar cég ugyanakkor azt is közölte, hogy a Beopetrol sikertelen pályázata után újabb szerbiai akvizíciós célpont került a látószögébe.
Az információt az Econews kérdésére a MOl nem cáfolta, de csak annyit közölt, hogy több potenciális partnerrel, így a PKN-nel is tárgyal különféle együttműködési lehetőségekről.
A lengyel lap szerint a Mol és PKN nem verseng, hanem együttműködésbe kezdett Közép-Európa még megmaradt üzemanyag szektorának konszolidációjáért folyó versenyben. Érdekeltek vagyunk, hogy közösen pályázzunk a román Petrolra éppúgy, mint a cseh Unipetrolra, mondta Krysztof Mikolajczyk a PKN szóvivője a Reuters hírügynökségnek.
A román kormány augusztus végén hirdetett versenytárgyalást a Petrom olajtársaság részvényeinek 33,4 százalékára azzal, hogy a stratégiai befektető ezt követően tőkeemeléssel jut majd 51 százalékos többségi részesedéshez. Az előzetes, nem kötelező ajánlatokat szeptember 19-ig várják. A Mol eddig a Petrom privatizációval kapcsolatban csak annyit közölt, hogy tanulmányozza a lehetőséget, de hogy indul-e, azt majd csak szeptember 19-én közli.
A Mol szerb terjeszkedését illetően azt közölte, hogy a A MOL a Beopetrol mellett a NIS privatizációjában is részt kíván venni.
Mol és PKN kéz a kézben
A PKN Orlen szóvivője egy lengyel gazdasági lapnak megerősítette azon értesülését, hogy a plocki PKN a Mol Rt.-vel közösen szeretne indulni a román Petrom privatizációs pályázatán.