4p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Demján Sándor a legvagyonosabb hazai üzletember a Napi Gazdaság "100 leggazdagabb magyar" címmel szerdán megjelent kiadványa szerint. Az első öt helyen a más újságok toplistáiról már szintén jól ismert menedzserek tűnnek fel, Várszegi Gábortól Széles Gáborig. Érdekesség viszont, hogy az első száz között öt jelenlegi vagy egykori OTP-vezető is található.

Demján Kelet felé tekint

Demján Sándor, a TriGránit társtulajdonosa 260 milliárd forintra becsült vagyonnal vezeti a rangsort. Az üzletember a Napi Gazdaság szerint a TriGránit-csoport felértékelődésének köszönheti első helyezését, miután a társaság piaci értéke tavaly 1,6 milliárd euróra, azaz közel négyszázmilliárd forintra nőtt.

Az üzletember egyébként az mfor.hu 2005-ös közönségszavazását is megnyerte: az olvasók csaknem harmada vélekedett úgy, hogy tevékenysége "hasznos" vagy "nagyon hasznos" az ország számára. Demján akkor az mfor.hu-nak úgy nyilatkozott: "A TriGránit nyolc országban dolgozik, látom a különbséget. Egy lengyel vagy szlovák tisztviselő értékeli a gazdaság fontosságát. A környékünkön mindenütt nagyobb a vállalkozás becsülete, mint nálunk.”

TriGránit: régiós terjeszkedés


A csoport egyébként Szlovákia után a régió szinte összes országában piacra lépett: Romániában, Szlovéniában és Horvátországban is bevásárló – és szórakoztató központokat hoz létre, a montenegrói tengerparton pedig már zajlanak egy nagyszabású szálloda- és lakásfejlesztés előkészületei. A leggyorsabban mégis az orosz piacon terjeszkedik a TriGránit, így Moszkvában és Szentpéterváron is jelen van, s további lehetőségeket keres a kisebb orosz városokban.        

A kiadvány megemlíti, hogy az üzleti sikerek mellett Demján Sándor a társadalmi felelősség vállalásból is kiveszi részét: többek között hátrányos helyzetű gyermekeket és roma tanulókat, valamint rossz anyagi helyzetben lévő nappali tagozatos egyetemi és főiskolai hallgatókat részesít ösztöndíjban az általa létrehozott alapítvány.  

OTP: Csányitól Lantos Csabáig

Demjánt 140 milliárd forinttal Csányi Sándor, az OTP Bank elnök-vezérigazgatója követi. A kiadvány kiemeli, hogy a bank résztulajdonosának az agrár-élelmiszeripari vertikuma szinte teljesen kiépült, a Csányi-borászat pedig egyre nagyobb hírnévre tesz szert a hazai és külföldi piacon.

Érdekesség, hogy Csányi mellett több jelenlegi és volt OTP bankos menedzser is megtalálható a TOP-100-as listán: az igazgatóság  korábbi alelnöke, Spéder Zoltán a 20., Wolf László vezérigazgató-helyettes a 48., Braun Péter, az informatika korábbi vezetője a 78., míg Lantos Csaba nemrég távozó vezérigazgató-helyettes a 96.

Várszegi tartja magát

A harmadik helyen a néhány évvel ezelőtt még a toplisták élén található  Várszegi Gábor, a Fotex tulajdonosa végzett - kilencvenmilliárd forintra értékelt vagyonnal. A kereskedelmi láncoktól megszabadult és már szinte teljesen az ingatlanfejlesztésre összpontosító cégcsoport vagyonát idén először értékelték fel hivatalosan is. Ennek köszönhető, hogy Várszegi vagyona is jelentősen emelkedett.     

Az ötödik helyezett 62,5 milliárd forinttal Széles Gábor, a Videoton Rt. elnöke, akinek vagyona annak ellenére gyarapodott, hogy a médiacsoport két éve elkezdődött felállítása és fenntartása komoly tőkét igényel. Az Echo és a Vital tévéből, valamint a Magyar Hírlapból álló médiabirodalom kiépítésére egyébként - saját bevallása szerint - hárommilliárd forintot fordított az üzletember. Emellett nem adja fel buszgyártásra vonatkozó terveit sem: Kínában és Oroszországban tervez építeni összeszerelő üzemet a Napi Gazdaság szerint.

4,3 milliárd a határ

A hatodik helyen Veres Tibor, a Wallis Zrt. elnöke, a hetediken pedig Wáberer György, a mára az európai szállítási szakma meghatározó szereplőjeként számon tartott Waberer’s Holding Zrt. feje található.

Az első tízbe Nagy Elek (Vegyépszer Zrt.), Bige László (Bige Holding - Péti Nitrogénművek) és Dunai György (Betonút Zrt.) fért még be.

A top 100-ba idén egyébként 4,3 milliárd forintos vagyonnal lehetett bekerülni, ennyit "jegyez" a századik helyre sorolt Kieselbach Tamás műkereskedő.

Menedzsment Fórum

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!