2p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kettős koncentráció érvényesül a magyar vállalati szférában: az összes társaság között tovább nőtt a 200 legnagyobb vállalat, az eliten belül pedig a szűk élmezőny súlya – derül ki a Figyelő Top 200 kiadványából. A 200 legnagyobb nettó árbevételt elérő, Magyarországon működő cég adta tavaly a kettős könyvvitelt vezető vállalkozások összes forgalmának 42,3, üzemi eredményének pedig 61,0 százalékát – áll a Világgazdaság összeállításában.

A koncentráció a legnagyobbak körében is érvényesül: az általuk elért, a tavalyit 13,6 százalékkal meghaladó 21 700 milliárd forintos összes forgalom felét a lista első 22 helyezettje könyvelte el, a vagyongyarapodást illetően pedig még drámaibbak az arányok: a kétszázas klub 1200 milliárd forintos vagyonnövekedéséből 500 milliárd forintot a lista első öt helyezettje könyvelt el.

Több mint 23 milliárd forintos nettó árbevételt kellett tavaly egy cégnek ahhoz elérnie, hogy bekerüljön az első 200-ba; a bűvös 100 milliárd forintos határt a lista első 49 helyezettjének sikerült átlépnie. Az első tíz sorrendje némileg átrendeződött, bár a MOL továbbra is tartja vezető helyét: 2500 milliárd forinthoz közelítő forgalma meghaladja a következő három helyezett - az Audi Hungaria, a Magyar Telekom és a GE Hungary - együttes árbevételét.

Az elit elitjének legnagyobb visszaesője a Flextronics, amely a harmadikról a tizedik helyre csúszott vissza. A legnagyobb üzemi eredményt is a MOL érte el; az olajcég vezeti az exportőrök és a legnagyobb saját tőkével rendelkező vállalatok listáját is; az alkalmazottak számát tekintve pedig - a MÁV és a Magyar Posta mögött - a harmadik.

A lista legnagyobb előrelépője az 52. helyen debütált EMFESZ Kft., a legnagyobb vesztes pedig a Solectron, amely a 2004-es 74. hely után 180. pozícióba került. A járműgyártók között az Audi Hungaria végzett az élen, a gépipari cégek listáját a GR Hungary, a vegyipari cégekét a MOL, a gyógyszergyártókét a Richter Gedeon, az élelmiszeripari társaságokét pedig az Unilever vezeti - olvasható a Világgazdaságban.

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!