3p

Mit remélt Magyarország az EU-tagságtól és mi lett mindebből 20 év alatt?
Devizahitelezés, euróbevezetés, uniós pénzek, kilátások - online Klasszis Klubtalálkozó élőben Medgyessy Péterrel!

Vegyen részt és kérdezzen Ön is Magyarország korábbi miniszterelnökétől!

2024. április 22. 15:30

A részvétel ingyenes, regisztráljon itt!

Ami nem banki utalás.

Tranzakciónként átlagosan 92.000 forintra nőtt a pénzküldő szolgáltatással Magyarországra küldött összegek értéke az év első kilenc hónapjában. A magyar háztartások és magánszemélyek, elsősorban Németországból, Nagy-Britanniából, az Egyesült Államokból, Olaszországból és Ausztriából kaptak készpénzt, jellemzően kétszer nagyobb összegben, mint amennyit ők maguk ugyanilyen módon, elsősorban a környező kelet-európai országokba családtagjaik vagy ismerőseik számára küldtek - derült ki a MoneyGram nemzetközi személyközi pénzküldő szolgáltató partnere a Corner Group, több mint 1.000 magyar vonatkozású tranzakció adatait vizsgáló elemzéséből.

A magánszemélyek közötti nemzetközi készpénz átutalás és fogadásnál a számláról számlára történő banki átutalások során nagyságrendtől és devizanemtől függően az összeg 10-15-20%-át is felszámolta a pénzintézet utalási, kezelési és átváltási költségként. A pénzküldő szolgáltatások esetében ezzel szemben - ahol a pénzösszeg nem a pénzt küldő és fogadó felek bankszámlái, hanem egy meghatározott díj ellenében a pénzküldő szolgáltató cég hálózatán belül, vagyis bankszámláktól függetlenül kerül utalásra - egy tranzakció, például 1.000 euró küldése esetében, mindössze 32 euróba, vagyis az utalt összeg 3%-ába kerül.

A Magyarországra irányuló pénzküldések során a felhasználók tranzakciónként átlagosan 92.355 forintot küldtek haza családtagjaiknak. A tranzakciók 17%-át Németországból, 11%-át az Egyesült Királyságból, 10,5%-át az Egyesült Államokból, 6%-át Olaszországból, 5%-át pedig Ausztriából indították Magyarországra, de a 10 legjelentősebb küldő ország között szerepel még Hollandia, Románia, Franciaország és Svájc is. A tranzakciók 44%-a budapesti, 10%-a debreceni, 9%-a pécsi, 8,5%-a szegedi, 3%-a pedig székesfehérvári kedvezményezetteknek érkezett.

Jelentősen nőtt a Magyarországról közvetlenül külföldre küldött összegek értéke és a tranzakciók száma is. A magyar magánszemélyek által, külföldön élő családtagjaiknak vagy ismerőseiknek küldött összegek értéke pedig tranzakciónként átlagosan 102.159 forint volt. Az elküldött pénzösszegek 7,8%-át Romániában, 5%-át pedig Ukrajnában vették át a címzettek.

A felhasználók 7%-a „végszükség esetén”, például egy-egy nem várt kiadásra, egy váratlan orvosi kezelés költségére, a megemelkedett iskolai tandíj összegének, vagy egy adósság rendezésére veszi igénybe a közvetlen pénzküldést. A felhasználók 55%-a ezzel szemben rendszeres és gyakorlott pénzküldő vagy pénz fogadó és ilyen módon fedezi saját vagy családtagjai megélhetési költségeit, közüzemi számláit, születésnapok vagy más különleges családi alkalmak költségeit, vagy a nagyobb fesztiválokon felmerülő kiadásait. A felhasználók fennmaradó 38%-a mind végszükség esetén, mind pedig rendszeresen használja a közvetlen pénzküldést.

mfor.hu

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!