További kiadáscsökkentő javaslatokat hozott nyilvánosságra csütörtökön az SZDSZ, mely a költségvetés idei költekezését 355 milliárd forinttal faragná le. A hosszútávú tervek közül érdemes kiemelni, hogy az ellenzéki párt a GDP-hez igazítaná a köztisztviselők és a közalkalmazottak bérét, azaz ha a magyar gazdaság nő, akkor nőnének a fizetések is, míg ha recesszióban vagyunk, akkor akár csökkenhetnének is.