3p

„E” mint energia konferencia - fókuszban a megújulóenergia-politika érvényesülése, az energia tárolási lehetőségei, a gáz- és árampiac helyzete, a zöld átmenet finanszírozása, az elektromobilitás jövőképe.

Bankvezérek, neves energiapiaci szakértők, egyetemi tanárok és kutatók a jelen kihívásairól: hallgassa meg Ön is élőben!

2024. május 16. Budapest

Részletek és jelentkezés

Kétségtelen, hogy a világban egyre többen és egyre többet foglalkoznak a minőség problémakörével. Bizonyíték erre - többek között - az EOQ budapesti kongresszusa is. A csaknem egy hétig tartó, nagyszabású rendezvény záróünnepségének egyik díszelőadása a TQM-módszer magyarországi bevezetéséről, illetve az ebben meghatározó szerepet játszó IIASA-SHIBA-díj tíz éves működéséről és eredményeiről szólt.

4. Továbbfejlesztés és a jövő új tervei

A IIASA–SHIBA-díj szellemében, a Semper reformare debet – mindig újítani kell! alapelvnek megfelelően a 90-es évek második felétől kezdve új irányokat dolgoztunk ki a projekt számára.

A IIASA–SHIBA-díj vállalati kategóriáját a piacgazdaságra való áttérés szükségleteinek megfelelően egyéb vállalkozásokkal, cégekkel és intézményekkel bővítettük.

A pályázati lehetőségeket folyamatosan terjesztettük ki a gazdasági élet újabb és újabb területeire, mint például a mezőgazdaságra, a szállításra és a szolgáltatásokra, különös tekintettel az oktatásra és az egészségügyre.

A kiterjesztés eddigi tapasztalatai alapján úgy tervezzük, hogy a következő években bevonjuk a IIASA–SHIBA-díj körébe az államigazgatást, az önkormányzatokat, a szociális szférát, a gazdasági és a bankszolgáltatásokat, a közbiztonságot, a rendőrséget és a hadsereget. Mindezek eredményeként a tervidőszak végéig, vagyis 2003-ig a IIASA–SHIBA-díj le fogja fedni a gazdaság és a közélet szinte teljes területét.

Ez a kiterjesztés természetszerűleg maga után vonja az egyes szektorok minőségfejlesztési programjai kidolgozásának szükségességét is. Teljesen újszerű megközelítést igényel a munkát végző szervezetek tevékenységében a minőség megfogalmazása. Ezért feltétlenül szükség lesz olyan kritériumrendszer és értékelési módszerek kidolgozására, amelyek képesek megfelelően jellemezni az említett tevékenységek minőségét. Egyik legnehezebb feladatunk éppen az, hogy megtaláljuk a lehetőségét és a módját a tevékenységek kvantitatív jellemzésének, mivel a minőség számszerűsíthetősége képezheti az alapját az összehasonlításnak, az értékelésnek és a díjazásnak egyaránt.

A IIASA–SHIBA-díj teljes körű, a gazdaság valamennyi szektorára, tehát életünk minden területére kiterjedő kiszélesítésének végső célja nem más, mint az életminőség javítása. Ez ugyanis az alapja és a legfontosabb tényezője a társadalom pozitív irányú fejlődésének és a IIASA–SHIBA-díj továbbfejlesztésének is.


Fordította: Várkonyi Gábor


A IIASA–SHIBA-díj korábbi nyertesei

LEGYEN ÖN IS ELŐFIZETŐNK!

Szerkesztőségünkben mindig azon dolgozunk, hogy higgadt hangvételű, tárgyilagos és magas szakmai színvonalú írásokat nyújtsunk Olvasóink számára.
Előfizetőink máshol nem olvasott, minőségi tartalomhoz jutnak hozzá havonta már 1490 forintért.
Előfizetésünk egyszerre nyújt korlátlan hozzáférést az Mfor.hu és a Privátbankár.hu tartalmaihoz, a Klub csomag pedig egyebek között a Piac és Profit magazin teljes tartalmához hozzáférést és hirdetés nélküli olvasási lehetőséget is tartalmaz.


Mi nap mint nap bizonyítani fogunk! Legyen Ön is előfizetőnk!