2009. október 5. 06:31
Kismértékben gyengült hétfő reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége, miután múlt pénteken a vártnál gyengébb munkanélküliségi adatok jelentek meg az Egyesült Államokban. A befektetők ebből azt a következtetést vonták le, hogy messze még a gyors kilábalás, ez okozta az eladási hullámot.
2009. október 2. 20:16
A kereskedést megelőzően óriási zakó nézett ki, ám végül szerény veszteséggel zártak a tengerentúli tőzsdék. A gazdaság állapotával kapcsolatos bizonytalanságot a ma megjelent munkanélküli adatok fokozták.
2009. október 2. 15:01
Jelentős gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe pénteken, a mutató majdnem 2 százalékos esés után megy pihenőre a hét végén. A vezető részvények kivétel nélkül veszítettek értékükből, a legnagyobb vesztes a Mol lett 4 százalék körüli bukásával.
2009. október 2. 06:16
A Wall Street csütörtöki jelentős gyengülését követően péntek reggel a vezető ázsiai részvényindexek is jelentős mínuszokat mutattak a vártnál gyengébb amerikai makroadatok hatására. Sokan már a régóta várt korrekció kezdetét vizionálják a 2-3 százalékos eséseket látva, azonban azt továbbra sem tudni, meddig tart a pesszimista hangulat.
2009. október 1. 20:31
A szakértők által hetek óta várt éles visszaesés úgy tűnik elkezdődött a tengerentúli piacokon, az irányadó indexek 2-3 százalékkal zuhantak.
2009. október 1. 15:06
Sokáig a pozitív oldalon szerepelt csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délutánra visszaesett az újabb gyenge amerikai makroadat hatására. A vezető részvények közül vegyesen szerepeltek, az OTP és a Telekom drágulni tudott.
2009. október 1. 06:26
Csütörtök reggel is vegyesen szerepeltek a vezető ázsiai részvényindexek, mivel a piacokon továbbra is a pesszimizmus uralkodik. Egyrészt a gyenge amerikai makroadat, másrészt pedig az újabb elbocsátásoktól való félelem volt rossz hatással a piacokra, ezért nem tudtak felfelé indulni.
2009. szeptember 30. 20:51
Enyhe veszteséggel zártak szerdán a New York-i értéktőzsde vezető indexei, igaz a nap elejei zuhanás után az összkép már-már biztatónak tűnik.
2009. szeptember 30. 15:01
Egész nap úgy tűnt, hogy a negyedév végén még kozmetikázzák kicsit az árfolyamokat a világ részvénypiacain, azonban délután hirtelen meredek lejtmenetbe kapcsoltak a tőzsdék. Amerikából vegyes makroadatok jöttek, azonban a vártnál gyengébb chicagoi BMI elhomályosította a második negyedéves GDP-adat felfelé módosítását.
2009. szeptember 30. 06:26
Vegyes teljesítménnyel zártak szerda reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután kedden bejelentették, hogy az amerikai fogyasztói bizalom a várttal ellentétben visszaesett. Ez kicsit elhomályosította az utóbbi hónapokra jellemző optimizmust, azonban a negatív hangulat nem minden piacon jelent meg rögtön, inkább iránykeresés volt jellemző.
2009. szeptember 29. 20:21
Miközben számos pozitív és negatív hír is napvilágot látott kedden, a nap végére fél százalék körüli mínuszokat mutattak az indexek. A befektetőket inkább az óvatosság mozgatta a hétfői nagy emelkedést követően.
2009. szeptember 29. 14:56
A nap végén a vegyes amerikai gazdasági adatokat követően indult el meredeken a piac. A zárásra 250 pontot vesztett a Bux, nagyot esett az OTP és a Richter is.
2009. szeptember 29. 06:21
A Wall Street hétfői erősödése után kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek is javítani tudtak. A kereskedés végére egyedül a Shanghai Composite ragadt mínuszban, a többiek felfelé tudtak kapaszkodni. Főleg az amerikai vállalatfelvásárlások megélénkülése és a jen gyengülése húzták a részvénypiacokat.
2009. szeptember 28. 20:11
Másfél és két százalék körüli nyereségen álltak meg nap végén a New York-i értéktőzsde vezető indexei a hétfői kereskedésben. A kedvező vállalati hírek indították meg a vételeket, azt követően, hogy az előző három napot veszteséggel zárták.
2009. szeptember 28. 14:56
A reggeli esés után erősödéssel zárta a hét első napját a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely főleg a Wall Streetről érkező pozitív hangulatnak köszönhetően zárt több mint egy százalékos pluszban. A nap nyertese az OTP lett, a bankpapírok több mint 2,5 százalékkal lettek drágábbak.
2009. szeptember 28. 06:11
Jelentősen gyengültek hétfő reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután a múlt hét végén a vártnál gyengébb adatok jelentek meg az amerikai feldolgozóiparról és az ingatlanpiacról. Emellett az erős jen sem kedvez a régió exportra termelő vállalatainak, hiszen így jelentős veszteségeket kell elszenvedniük a devizaátváltás miatt.
2009. szeptember 25. 20:16
Eséssel zártak pénteken a vezető amerikai tőzsdeindexek, miután a vártnál kedvezőtlenebb makrogazdasági adatok jelentek meg. Az elemzők egy része úgy véli, a tőzsdék túlvettek lettek, így némi visszaesés mindenképpen indokolt. Az ugyanakkor nem egyértelmű, hogy a gazdasági kilábalással kapcsolatban mi lesz, vannak, aki továbbra is optimisták, mások lassabb ütemű emelkedésre számítanak.
2009. szeptember 25. 14:56
Egész nap csütörtöki értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén több mint két százalékos mínuszban zárt. A vezető részvények mindegyike olcsóbb lett, a nap vesztese pedig a Mol volt majdnem 5 százalékos gyengülésével.
2009. szeptember 25. 06:26
Jórészt lefelé tartottak a vezető ázsiai részvényindexek pénteken, különösen a tokiói tőzsde Nikkei indexe sínylette meg a pesszimista hangulatot, mivel több mint 2,5 százalékkal gyengült. Főleg a csütörtökön megjelent vártnál gyengébb amerikai ingatlanpiaci adatok bizonytalanították el a befektetőket, a használt lakások értékesítése ugyanis meglepetésre visszaesett.
2009. szeptember 24. 20:41
Csökkenéssel zártak a tengerentúli indexek, melyhez részben a szerdai jegybanki kommentárok, részben a csütörtökön publikált kedvezőtlen havi amerikai lakóingatlanpiaci adat járult.
2009. szeptember 24. 15:01
A nap második felében megpróbált faragni korábbi hátrányából a BUX index, rövid időre le is dolgozta lemaradását, azonban a zárás már megint mínuszos lett. Először a vártnál kedvezőbb amerikai makroadat húzta felfelé a mutatót, majd megjelent egy gyenge adat is, ami helyrebillentette a hangulatot.
2009. szeptember 24. 06:26
Gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek csütörtök reggel, csak a tokiói tőzsde mutatója tudott emelkedni, mely három szünnap után a héten először nyitott ki. A Fed szerdai bejelentése elbizonytalanította a befektetőket, ugyanis kiderült, hogy a jövőben nem lesz korlátlan az amerikai jegybanktól érkező olcsó forrás, ez pedig pihenőt hozhat a tőzsdékre.
2009. szeptember 23. 20:56
Míg a kereskedés nagy része óvatos várakozással telt az amerikai tőzsdéken, addig az utolsó két óra merő izgalom volt. Előbb felrántották az indexeket, majd mélybe küldték.
2009. szeptember 23. 15:06
Egész nap óvatos hangulat uralkodott a Budapesti Értéktőzsdén, nem voltak komoly mozgások, jórészt keddi értéke körül ingadozott a BUX. A nap végén egy kicsit nőtt az optimizmus, a végén egy százalékos pluszba húzták az indexet. A vezető részvények többsége erősödött, de komoly javulások nem voltak.
2009. szeptember 23. 06:36
Többnyire gyengültek szerdán a vezető ázsiai részvényindexek, miután az elmúlt hónapok rallyját követően a befektetők az amerikai jegybank esti kamatdöntésére várnak. A piac arra vár választ a Fed-től, hogy hol tart jelenleg az amerikai gazdaság kilábalása, illetve mikor kezdődhetnek meg a kamatemelések.
2009. szeptember 22. 20:06
A gyengülő dollár, és az erősödő nyersanyagárak hatására felfele mozdultak a tengerentúli indexek. Szerdán a Fed ülése okozhat izgalmakat, hiszen utalás lehet egy esetleges későbbi pénzpiaci szigorításra.
2009. szeptember 22. 15:01
Emelkedéssel zárt kedden a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, azonban nem nagyon mozdult el a reggel összeszedett pluszhoz képest, a végén is körülbelül másfél százalékkal állt hétfői szintje felett. A vezető részvények közül csak a Magyar Telekom veszített értékéből, miután előző nap éppen a távközlési papírok voltak a nap nyertesei.
2009. szeptember 22. 06:31
Vegyesen zártak a vezető ázsiai részvényindexek kedd reggel, bár a kínai Shanghai Composite lefelé húzta a piacokat. A befektetők továbbra is bizonytalanok a jövőt illetően: egyrészt óvakodnak a túlzott optimizmustól, másrészt viszont egyre többen hisznek abban, hogy az ázsiai gazdaságok lehetnek a válság utáni időszak nyertesei.
2009. szeptember 21. 20:16
Vegyesen zártak a tengerentúli részvényindexek, míg a DJIA és az S&P esett, addig a Nasdaq erősödött. Több hír is befolyásolta a kereskedést. A legerősebb hatása talán az erősödő dollár, gyengülő nyersanyagár kettősnek volt.
2009. szeptember 21. 14:56
Eséssel fejezte be a hét első napját a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a záráskor közel 2 százalékkal volt pénteki értéke alatt. A vezető részvények közül csak a Telekom tartotta magát, a többiek kivétel nélkül veszítettek értékükből. Az OTP-t is 2 százalékkal húzták vissza, ez egy kis korrekciót jelentett az utóbbi hetek szárnyalása után.
2009. szeptember 21. 07:41
Vegyesen zártak hétfő reggel a vezető ázsiai részvényindexek, mivel a befektetők már most aggódnak a Fed szerdán záruló kétnapos kamatdöntő ülése miatt. Az alapkamat várhatóan változatlan marad, azonban az ülést követő kommentárok megbolygathatják a piacot.
2009. szeptember 18. 20:21
A hét utolsó napján is erősödni tudtak a vezető tengerentúli részvényindexek. Igaz a lendület kissé megtört, ám továbbra is az optimizmus az úr a piacokon.
2009. szeptember 18. 15:06
Úgy tűnik a befektetők többsége nem szeretne lemaradni a kibontakozóban lévő gazdasági fellendülésnek köszönhető tőzsdei emelkedésről, és a visszaeséseket vásárlásra használják. Így volt ez a BÉT-en pénteken, ahol gyenge kezdés után a nap végére ismét pluszban állt meg a tőzsdeindex.
2009. szeptember 18. 06:21
Csütörtökön még új idei csúcsra húzták a vezető ázsiai részvényindexeket, a hét utolsó munkanapját azonban már gyengüléssel zárta a legtöbb mutató. Japánban elsősorban a pénzügyi szektor húzta vissza a piacot, miután az egyik vezető pénzügyi cég bejelentette, hogy csak késve tud fizetni ügyfeleinek.
2009. szeptember 17. 20:16
A napok óta a levegőben lógó korrekcióra csütörtökön került sor a tengerentúli tőzsdéken, annak ellenére, hogy a kereskedés előtt kedvező hírek láttak napvilágot.
2009. szeptember 17. 15:06
A szerdai ugrás után csütörtökön is jelentős emelkedéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a kereskedés utolsó perceiben 2 százalékos pluszban volt. A vezető részvények közül az OTP-t majdnem 5500-ig húzták a nap végére, de a Mol is több mint 3 százalékkal ment feljebb.
2009. szeptember 17. 06:31
A szerdán megjelent adat az amerikai ipari termelésről pozitív hatással volt a világ részvénypiacaira, ennek köszönhetően az ázsiai indexek is új idei csúcsra erősödtek csütörtök reggel. A befektetők ismét egyre jobban kezdenek bízni abban, hogy közel van a világ legnagyobb gazdaságának kilábalása a válságból, az utóbbi napok kedvező adatai is ezt támasztják alá.
2009. szeptember 16. 20:31
Harmadik napja emelkednek az amerikai tőzsdeindexek, az elmúlt két nap visszafogott növekedése után azonban szerdán erőteljesen nekilendültek a mutatók. A vezető indexek egy százalék feletti növekedést mutattak.
2009. szeptember 16. 15:01
Jelentősen erősödött szerdán a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely délután több mint 3,5 százalékkal zárt előző napi értéke felett. A legnagyobb nyertes az OTP lett 5 százalékos ugrásával, de a Mol is 4 százalékkal drágult a kereskedés végére. A forintnak is jó napja volt a bankközi devizapiacon, 270-ig kapaszkodott a magyar fizetőeszköz.
2009. szeptember 16. 06:21
Az amerikai tőzsdék emelkedésének köszönhetően Ázsiában is pozitív volt a hangulat, majd a kereskedés legvégére fordultak le a vezető indexek. A legtöbb mutató így is jelentős pluszban zárt, mindössze a Shanghai Composite veszített értékéből a fontosabb indexek közül.
2009. szeptember 15. 20:06
A kedvező kiskereskedelmi adat, továbbá a Fed elnökének biztató szavai adtak lendületet az amerikai tőzsdéknek, így a Lehman Brothers csődjének évfordulóját megúszták a piacok esés nélkül.
2009. szeptember 15. 15:01
Kitartott az emelkedés a zárásig a Budapesti Értéktőzsdén, a mutató délután majdnem 1,5 százalékkal zárt hétfői értéke felett. A vezető részvények mindegyike javítani tudott, a nap nyertese pedig a Mol lett 2,5 százalékos erősödésével. A délután megjelent amerikai makroadatok csak ideiglenesen mozdították felfelé a hangulatot, a végére megint a pesszimizmus lett úrrá a nemzetközi piacokon.
2009. szeptember 15. 06:31
Kismértékben erősödtek kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek, bár az egy kicsit visszafogta a hangulatot, hogy Kína és az Egyesült Államok között ismét kereskedelmi félreértések adódtak. Ennek ellenére szinte minden vezető index a pozitív oldalon zárt a Wall Street hétfői jó teljesítménye után.
2009. szeptember 14. 20:31
Ugyan a nap elején még komoly aggodalom töltötte el a befektetőket, a zárásra érezhető optimizmus mutatkozott a befektetőkön. Így egy napi pihenőt követően tovább meneteltek felfele az amerikai tőzsdeindexek.
2009. szeptember 14. 15:11
Kismértékben gyengült hétfőn a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely közel fél százalékkal zárt múlt pénteki értéke alatt. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, a forint pedig a kezdeti gyengülés után napközben fokozatosan kapaszkodott vissza.
2009. szeptember 11. 21:11
Öt nap emelkedés után pénteken pirosba fordultak a vezető indexek a New York-i értéktőzsdén a kőolaj világpiaci árának komoly csökkenése nyomán.
2009. szeptember 11. 15:01
Erősödéssel zárta a hetet a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a záráskor közel 1,5 százalékkal állt csütörtöki értéke felett. A vezető részvények a Telekom kivételével javítani tudtak, az elmúlt két nap zuhanása után a Richter is magára talált és rögtön majdnem 3,5 százalékkal ugrott feljebb.
2009. szeptember 11. 06:31
Jórészt erősödtek péntek reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután a kínai makroadatok a gazdaság kilábalásával kapcsolatos várakozásokat erősítették. A számok szerint augusztusban nőtt az ipari termelés, a beruházások, a hitelkihelyezés és a kiskereskedelmi forgalom is a távol-keleti országban.
BÉRkalkulátor 2024 ÚJ
Rezsikalkulátor
KATA és átalányadózás kalkulátor
EKHO kalkulátor
Nyugdíj megtakarítás
Szabadság kalkulátor
Cafeteria kalkulátor
CSED, GYED és GYES kalkulátor
CSOK kalkulátor
Kisvállalkozói kalkulátor 2024
KATA kalkulátor
KIVA kalkulátor 2024
Izgalmas változások előtt áll a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi egyetemén célunk, hogy lépést tartsunk a piaci elvárásokkal és a hallgatói igényekkel. Üzleti partnereinkkel tananyagfejlesztésbe kezdtünk, korszerűsítjük az oktatást, jelenlegi és végzett hallgatóinknak pedig álláskereső portált indítunk. Tovább építjük a BGE Alumnit, melynek hatalmas mérföldköve volt az idén megrendezésre került nagy sikerű első BGE Alumni Fest. Az eseményen a jó hangulatú networking mellett BGE-s alumnik, akik ma már sikeres vállalkozók és üzleti szakemberek osztották meg saját tapasztalataikat a sikerhez vezető útról – mondja Vértesy Eszter, a BGE üzleti partnerségért és alumni kapcsolatokért felelős vezetője, akivel közel egy éve beszélgettünk még a formabontó rendezvény megrendezése előtt. Azóta számos előrelépés, jelentős esemény történt az egyetem és az üzleti szféra kapcsolatának erősítésében: új vállalati együttműködések születtek, többek között az EY-jal és a KPMG-vel, és tovább folytatódott a BGE Vállalati Mentorprogram is, melyben a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával ismerhetik meg egy vezető mindennapjait.
Bár mindenki gyenge forintra számít mostanában, visszatekintve alig találunk olyan időszakokat, amelyekben a forint leértékelődését ne kompenzálta volna a kamatelőnye. Amikor már mindenki pesszimista, könnyen elképzelhető, hogy pozitív folyamat indul be. A tavasszal lejáró állampapír-tömeg egy része befektetési jegyekbe mehet. Interjú Brezina Szabolccsal, az MBH Befektetési Bank vezérigazgatójával.
CSED, GYED, GYES kalkulátor
Ingatlan bérbeadási kalkulátor
Betegszabadság és Táppénz kalkulátor
Ingatlanértékesítési adókalkulátor