2009. november 19. 21:41
Veszteséggel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde vezető indexei. A csökkenést a csütörtökön napvilágot látott adatok váltották ki.
2009. november 19. 15:56
Jelentősen, több mint 3 százalékkal gyengült a nap végére a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely elsősorban a globálisan elromló hangulatot szenvedte meg. Főleg a Mol és az OTP estek nagyot, mindkét részvény árfolyama több mint 4 százalékkal lett alacsonyabb szerdához képest.
2009. november 19. 07:36
Vegyesen szerepeltek csütörtök reggel a vezető ázsiai részvényindexek, az előző naphoz hasonlóan ismét a japán tőzsde lett a legnagyobb vesztes 1,3 százalékos gyengülésével. Az Amerikából érkező negatív hírek elbizonytalanították a befektetőket, akik az utóbbi hetekben töretlenül hittek a gazdaság gyors fellendülésében.
2009. november 18. 21:31
Ugyan a szerdai kereskedés nagyobb korrekcióval indult, ám a nap végére megnyugodtak a kedélyek, és végül minimális veszteséggel zártak a New York-i tőzsdeindexek.
2009. november 18. 16:01
A nap első felében tapasztalt stagnálás után délután pozitívba váltott a hangulat a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index a nap végén közel egy százalékkal zárt keddi értéke felett. A vezető részvények mindegyike javított egy kicsit, de csak a Richter tudott egy százaléknál nagyobb mértékben drágulni.
2009. november 18. 07:31
Vegyesen szerepeltek szerdán reggel a vezető ázsiai részvényindexek, ugyanis egyre többen vélekednek úgy, hogy az utóbbi időszak töretlen emelkedése miatt túl lettek húzva a tőzsdék, és az árfolyamok már elrugaszkodtak a fundamentumoktól. Éppen ezért egyre több befektető csak óvatosan mer döntéseket hozni jelenleg, kivárás jellemzi a piacot.
2009. november 17. 21:41
Nehezen indult be kedden a verkli, ám végül pluszban zártak az irányadó amerikai tőzsdeindexek. A makrogazdasági hírek ugyan továbbra sem megnyugtatóak, ám a céges adatok egy ideje folyamatosan átlendítik a holtpontokon a piacokat.
2009. november 17. 16:01
Egész nap hétfői értéke alatt állt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a nap végén bő fél százalékos mínuszban állt a mutató. A vezető részvények közül csak a Telekom tudott drágulni, a többiek veszítettek értékükből. A forint tartotta magát a hétfői meredek erősödés után 265 körül állt az euróval szemben.
2009. november 17. 07:46
Többnyire gyengültek kedd reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután csökkent a nyersanyagok ára a régió vezető árupiacain. Persze a visszaesés a legtöbb esetben mérsékelt volt, az egy százalékot sem érte el. Barack Obama kínai látogatása nem igazán mozgatta meg a piacokat, de figyeltek rá a befektetők.
2009. november 16. 21:16
Elsősorban a nyersanyagok növekvő ára, továbbá a Fed elnök, Ben Bernanke megnyugtató szavai segítették a látványos hétkezdetet a Wall Streeten.
2009. november 16. 16:01
Erősödött hétfőn a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely így majdnem visszahozta pénteki gyengülését és bő fél százalékos pluszban zárt. A vezető részvények a Telekom kivételével javítani tudtak, az OTP 5700 forint fölé kapaszkodott fel a kereskedés végére.
2009. november 16. 07:21
Jórészt erősödtek hétfő reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután az amerikai kiskereskedelmi cégek kedvező adatokat hoztak nyilvánosságra. A számok arra utalnak, hogy talán lassan beindul a forgalom a tengerentúlon. Eközben új csúcsot döntött az arany ára, a nemesfém jegyzése 1130 dollárig emelkedett.
2009. november 13. 21:46
Egész nap pozitív tartományban mozogtak a New York-i tőzsdeindexek, és a számok a zárásra is így maradtak. Igaz napközben volt több kisebb-nagyobb megingás, ráadásul újabb negatív makroadatok láttak napvilágot pénteken.
2009. november 13. 16:06
Jelentős, majdnem 2 százalékos gyengüléssel zárta a pénteki napot a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe. A változás csak annyi volt délelőtthöz képest, hogy az OTP mellé a Mol és a Richter is csatlakozott a legnagyobb vesztesek között. A forint viszont egész nap erősödött a gyenge GDP-adat ellenére is.
2009. november 13. 06:51
Az amerikai tőzsdék csütörtöki gyengülése után péntek reggel Ázsiában is lefelé tartottak a vezető indexek. A Wall Streeten főleg az energia iránti gyenge kereslet mozdította lefelé a részvényárfolyamokat, ennek volt köszönhető az olajár csökkenése, amivel összhangban estek a részvények.
2009. november 12. 21:36
Említésre méltó, egy százalék körüli eséssel zártak a tengerentúli tőzsdeindexek. A gyengülésben közrejátszott a rekordszintű költségvetési deficit, és a gyengülő kőolajár is.
2009. november 12. 16:01
Viszonylag nyugodt napja volt csütörtökön a Budapesti Értéktőzsde BUX indexének, hiszen lényegében reggeltől fogva enyhe mínuszban szerepelt a mutató, nem voltak komoly kilengések. Délután a vártnál jobb amerikai munkaerőpiaci index láttán kicsit elkezdtek kapaszkodni a részvények, de az index így is majdnem fél százalékos mínuszban zárt.
2009. november 12. 07:36
Többnyire gyengülés jellemezte a vezető ázsiai részvényindexeket csütörtök reggel, mivel az elmúlt időszak folyamatos emelkedése után óvatossá váltak a befektetők a folytatást illetően. A kereskedés első felében még tovább hajszolták a befektetők a távol-keleti indexeket, majd körülbelül féltávnál kezdett romlani a hangulat.
2009. november 11. 21:26
Nyereséggel zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei a szerdai kereskedés során, miután napközben a gyengébb dollár erősítette az arany árát, az amerikai jegybank képviselői pedig jelezték, továbbra is rekord alacsonyan tartják a kamatot.
2009. november 11. 15:56
Szerdán is jelentős erősödéssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, a nap végén közel 3 százalékkal állt keddi záróértéke felett a mutató. A vezető részvények mindegyike drágult, a Mol a végén majdnem 5 százalékkal ért többet, mint egy nappal korábban.
2009. november 11. 07:41
Többnyire erősödni tudtak szerda reggel a vezető ázsiai részvényindexek, miután Japánból és Kínából is kedvező adatok jelentek meg, melyek azt mutatják, hogy a régió két legnagyobb gazdasága jó úton halad a kilábalás felé. Ugyanakkor az továbbra is kijelenthető, hogy a befektetők óvatosan kereskednek a piacokon.
2009. november 10. 21:16
Az elmúlt napok szárnyalását követően megpihentek a tengerentúli indexek. Csapkodó kereskedésben, vegyesen zártak a főbb mutatók.
2009. november 10. 15:56
Kedd reggel is erősödéssel kezdett a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, majd a nap második felére lecsillapodtak a kedélyek, és végül bő egy százalékos pluszban zárt a mutató. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az Egis gyengülése húzta vissza kicsit a piacot.
2009. november 10. 07:46
Pluszban szerepelt az ázsiai részvényindexek többsége kedd reggel, ebben közrejátszottak a megjelent pozitív makroadatok, illetve a Wall Streeten tapasztalt szárnyalás. A múlt pénteken közölt gyenge amerikai munkanélküliségi adattal kapcsolatban továbbra is pozitív a befektetők véleménye.
2009. november 9. 21:26
Hiába árnyékolta be a múlt hetet több kedvezőtlen gazdasági adat, a befektetők ebből csak azt olvasták ki, hogy az amerikai jegybank, a Fed továbbra sem tud kamatot emelni. Az olcsó pénz egy része pedig a tőzsdén landolt, tovább gerjesztve az árakat.
2009. november 9. 16:01
Jelentős emelkedéssel kezdte a hetet a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén 3,5 százalékkal állt pénteki értéke felett. A vezető részvények kivétel nélkül javítani tudtak, a legnagyobb nyertes a Mol lett 6,5 százalék feletti szárnyalásával.
2009. november 9. 07:26
Többnyire erősödtek hétfőn reggel a vezető ázsiai részvényindexek a pénteken megjelent kiábrándító amerikai munkanélküliségi adat után. Meglepetésre a Wall Streeten is pozitívan fogadták a vártnál rosszabb számokat a befektetők, ez a pozitív hangulat ragadt át a Távol-Keletre is.
2009. november 6. 21:31
A kereskedést megelőző hangulat alapján némileg meglepő módon pluszban zártak az amerikai piacok. Igaz a pénteken közölt munkanélküliségi adatok előtt még optimista volt a hangulat, mely, ha óvatosabban is, azért nap közben visszatért.
2009. november 6. 15:56
A vártnál rosszabb amerikai munkanélküliségi adat hatására délután hirtelen estek nagyot a világ tőzsdéi, azonban nem tartott sokáig a negatív hangulat, a Budapesti Értéktőzsdén a zárásra nagyjából stabilizálódott a helyzet. A BUX index a kereskedést majdnem két százalékos gyengüléssel zárta, a vezető részvények kivétel nélkül estek.
2009. november 6. 07:41
A Wall Street csütörtöki jelentős erősödése után péntek reggel a vezető ázsiai részvényindexek is kizöldültek, a jelek szerint ismét az optimista szemüveget vették fel a befektetők. Péntek délután amerikai munkanélküliségi adatok jönnek, melyek jelentősen befolyásolhatják majd a hangulatot a Wall Streeten.
2009. november 5. 21:21
Az elmúlt hét hektikus mozgásait követően ma határozott irányt vett a tengerentúli piac, és két százalék körüli nyereségen zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei.
2009. november 5. 16:01
Csütörtök délután ismét pluszba kapaszkodott a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a záráskor majdnem egy százalékkal állt szerdai záróértéke felett. A vezető részvények vegyesen szerepeltek, az OTP árfolyama az 5500 forintot is elérte a kereskedés második felében.
2009. november 4. 22:01
Szerdán ismét vegyesen zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei.
2009. november 4. 16:06
A szerdai nap a korrekció jegyében telt a Budapesti Értéktőzsdén, a BUX index több mint 3 százalékkal erősödött a végére. Az OTP az utóbbi időszak negatív teljesítménye után visszakapaszkodott 5300 forint fölé, így majdnem 8 százalékkal zárt keddi árfolyama felett.
2009. november 4. 07:31
Jórészt erősödni tudtak a vezető ázsiai részvényindexek a kereskedés elején, miután a Világbank javított előrejelzésén a kínai gazdasággal kapcsolatban. A nemzetközi szervezet szerint elsősorban az emelkedő nyersanyagárak húzhatják a korábban vártnál jobban a kínai gazdaságot.
2009. november 3. 21:21
Vegyesen zártak a tengerentúli tőzsdeindexek, míg a Dow Jones tovább olvadt, addig a Nasdaq és az S&P javítani tudott.
2009. november 3. 16:01
Kedden is jelentős gyengüléssel zárt a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely a nap végén 3 százalékkal állt előző napi záróértéke alatt. A végére az OTP és a Mol is nagyot esett, mindkét vezető részvény több mint 4 százalékkal lett olcsóbb, a Richter viszont még erősödni is tudott.
2009. november 3. 07:26
Jórészt gyengültek a vezető ázsiai részvényindexek kedd reggel, miután a jelek szerint elhúzódó kilábalásra kell számítani az Egyesült Államokban. Korábban sokan azonnali gyors visszapattanással kalkuláltak, ezért bizonytalanította el a befektetőket, hogy nem javulnak a várt mértékben az adatok. Egyébként is világszerte nagyon bizonytalan a hangulat, a Wall Streeten is jelentős kilengések voltak hétfőn.
2009. november 2. 21:26
Szívbetegeknek semmiképp sem volt javallott a hétfői amerikai tőzsdei kereskedés követése, miután a vezető indexek óriási nyereségben, és kiábrándító zuhanásban is álltak. Végül pluszban zártak a piacok, de óriási a bizonytalanság a folytatást illetően.
2009. november 2. 15:56
A nap második felében korrigált kicsit a Budapesti Értéktőzsde BUX indexe, mely azonban még így is majdnem 1,5ázalékkal zárt múlt pénteki értéke alatt. A vezető részvények közül egész nap az OTP és a Telekom voltak a legnagyobb vesztesek, a végén majdnem 2 százalékos eséssel zártak a bankpapírok.
2009. november 2. 07:31
Gyengült a vezető ázsiai részvényindexek többsége hétfőn reggel, miután a múlt hét végén negatív hírek érkeztek Amerikából: pénteken közölték, hogy a fogyasztói bizalom a vártnál nagyobb mértékben visszaesett, a hétvégén pedig tovább rontotta a helyzetet, hogy a CIT Group pénzügyi cég csődvédelembe menekült.
2009. október 30. 20:31
Több mint két százalékkal gyengültek a New York-i értéktőzsde vezető indexei a pénteki zárásra.
2009. október 30. 16:11
Hiába nyitott optimistán a BÉT, és telt jól a délelőtti kereskedés, a nap második felében ismét a pesszimizmus lett úrrá a befektetőkön. A BUX 325,93 pontos, 1,56 százalékos csökkenéssel, 20572 ponton zárt.
2009. október 30. 07:31
Erősödéssel zárt péntek reggel a vezető ázsiai részvényindexek többsége, miután a Wall Streeten előző nap megörültek a befektetők a vártnál jobb GDP-adatnak. Ezzel úgy tűnik, hogy egy csapásra elmúlt az utóbbi három nap pesszimizmusa, ismét a bizakodás került előtérbe.
2009. október 29. 20:31
Az elmúlt napok pesszimizmusa egyetlen nap alatt szertefoszlott, és óriási emelkedéssel zártak csütörtökön a vezető tőzsdeindexek. A befektetők a ma publikált GDP adat miatt váltak optimistává.
2009. október 29. 15:51
A reggeli zuhanás után napközben fordulat következett be, majd a nap végén óriási emelkedést ért el az OTP. A Magyar Telekomot kivéve a többi vezető részvény is erősödni tudott.
2009. október 29. 07:46
A szerdai újabb negatív amerikai híreknek köszönhetően csütörtök reggel is esett a vezető ázsiai részvényindexek többsége. Ez a harmadik negatív nap volt zsinórban, a jelek szerint tényleg ideért a komolyabb korrekció a világ tőzsdéire. A nap második felében majd az amerikai GDP-adat befolyásolhatja az irányt, addig viszont valószínűleg mindenhol esni fognak a tőzsdék tovább.
2009. október 28. 20:46
Veszteséggel zártak a New York-i értéktőzsde vezető indexei szerdán, ismét felerősödtek azok a félelmek, mely szerint a gazdasági kilábalás hosszabb időt vehet igénybe.
BÉRkalkulátor 2024 ÚJ
Rezsikalkulátor
KATA és átalányadózás kalkulátor
EKHO kalkulátor
Nyugdíj megtakarítás
Szabadság kalkulátor
Cafeteria kalkulátor
CSED, GYED és GYES kalkulátor
CSOK kalkulátor
Kisvállalkozói kalkulátor 2024
KATA kalkulátor
KIVA kalkulátor 2024
Izgalmas változások előtt áll a Budapesti Gazdasági Egyetem (BGE). Magyarország legnagyobb gazdaságtudományi egyetemén célunk, hogy lépést tartsunk a piaci elvárásokkal és a hallgatói igényekkel. Üzleti partnereinkkel tananyagfejlesztésbe kezdtünk, korszerűsítjük az oktatást, jelenlegi és végzett hallgatóinknak pedig álláskereső portált indítunk. Tovább építjük a BGE Alumnit, melynek hatalmas mérföldköve volt az idén megrendezésre került nagy sikerű első BGE Alumni Fest. Az eseményen a jó hangulatú networking mellett BGE-s alumnik, akik ma már sikeres vállalkozók és üzleti szakemberek osztották meg saját tapasztalataikat a sikerhez vezető útról – mondja Vértesy Eszter, a BGE üzleti partnerségért és alumni kapcsolatokért felelős vezetője, akivel közel egy éve beszélgettünk még a formabontó rendezvény megrendezése előtt. Azóta számos előrelépés, jelentős esemény történt az egyetem és az üzleti szféra kapcsolatának erősítésében: új vállalati együttműködések születtek, többek között az EY-jal és a KPMG-vel, és tovább folytatódott a BGE Vállalati Mentorprogram is, melyben a hallgatók vállalati környezetben, vezető kollégák bevonásával ismerhetik meg egy vezető mindennapjait.
Bár mindenki gyenge forintra számít mostanában, visszatekintve alig találunk olyan időszakokat, amelyekben a forint leértékelődését ne kompenzálta volna a kamatelőnye. Amikor már mindenki pesszimista, könnyen elképzelhető, hogy pozitív folyamat indul be. A tavasszal lejáró állampapír-tömeg egy része befektetési jegyekbe mehet. Interjú Brezina Szabolccsal, az MBH Befektetési Bank vezérigazgatójával.
CSED, GYED, GYES kalkulátor
Ingatlan bérbeadási kalkulátor
Betegszabadság és Táppénz kalkulátor
Ingatlanértékesítési adókalkulátor