2001. december 5. 11:00
A bruttó hazai termék (GDP) az előzetes adatok szerint 3,7 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben az előző év azonos időszakához képest.
Az ipari termelés az előzetes, szezonálisan és munkanap tényezővel kiigazított adatok szerint 5 százalékkal nőtt októberben szeptemberhez képest, és 2,4 százalékkal emelkedett az egy évvel korábbihoz viszonyítva.
Az importberuházások szerepét csak lassan és részben tudja átvenni a Széchenyi terv gazdaságélénkítő hatása.
Kaposvár polgárai három év múlva, az országban elsőként, számítógépen keresztül követhetik nyomon önkormányzati ügyeik állását.
Új szervezeti felépítés, új cégforma és új weboldal - 2001 legvégén jelentős átalakuláson ment keresztül a Kirowski, a magyarországi interaktív piac vezető vállalata.
Az Axelero internet-szolgáltató január végéig újabb nyolc városban teszi lehetővé az ADSL-szolgáltatás elérését, s ezzel az ország egyharmadára nő a technológiai lefedettség.
A nemzetgazdasági beruházások volumene az idén a harmadik negyedévben a szezonálisan kiigazított adatok szerint 0,2 százalékkal csökkent az előző negyedévhez képest.
A Matáv Rt. felkérésére a Carnation Rt. tanácsadói egy konzultációs projekt során elemezték a www.matav.hu website karbantartási és frissítési folyamatait.
A Europay International második negyedéves statisztikája szerint mind a bankkártya-csalások száma, mind volumene tovább csökkent Magyarországon.
2001. december 4. 11:00
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) novemberi értéke 54,6 százalék lett, ami 2,6 százalékponttal haladja meg az előző havi értéket, így az októberi enyhébb növekedés után ismét gyorsulni látszik a feldolgozóipar aktivitása.
Az informatikai vezető ma már nemcsak a cég informatikai rendszerének biztonságos üzemeltetésért felelős IT-szakember, hanem a cég üzleti stratégiájának megfelelő struktúrákat kidolgozó és azok működését menedzselő felsővezető. Így összegezhető a II. Főinformatikus Konferencia előadóinak egyik legáltalánosabb véleménye.
Az álláspályázatok küldésének egyik gyors és praktikus eszköze az elektronikus levél. Aki még nem ismeri ki magát az internetes közegben megnyugodhat, ugyanis az önéletrajzok elektronikus postázása nem csodaszer, sőt önmagában az interjúra való behívás esélyeit sem növeli.
2001. december 3. 11:00
Elkészült a Masped mintegy 630 millió forintos beruházással kiépített fóti logisztikai parkja, amely januárban elkezdi működését.
Az elmúlt évben mintegy 111 milliárd forintot költöttek a cégek a magyarországi médiumokban reklámra. A reklámköltségek nyolcvan százalékán fele-fele arányban osztoznak a televíziók és a sajtó.
Az MNB elozetes adatai szerint 7 millió euró többlettel zárt a folyó mérleg októberben.
A világ legnagyobb számítástechnikai szakvására, a CeBit a jövő évben - március 13-tól 20-áig - új rekordot vár a kiállítók számában.
A hirdetési piac előrejelzésére szakosodott Zenith Optimedia szerint a hirdetési kiadások 1,3 százalékos globális visszaesésével kell számolni jövőre.
A magyar lakosság bizakodva néz a csatlakozás elé, a megkérdezettek 49 százaléka reméli, hogy az integráció után nőni fog saját és családja jövedelme.
A MÁV és a Győr-Sopron-Ebenfurti Vasút Rt. megállapodást kötött arról, hogy szombattól ez utóbbi társaság üzemelteti a Sopron-Szombathely vasútvonalat.
Az elemzők konszenzusa szerint a harmadik negyedévben 3,8 százalékkal bővült Magyarországon a bruttó hazai termék (GDP).
2001. december 1. 11:00
A kedvezőtlen külső gazdasági hatások az utóbbi hónapokban Magyarországon is felerősödtek, a legérzékenyebben reagáló ipari termelés növekedési üteme fokozatosan csökkent, a harmadik negyedévben pedig megállt - áll a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) jelentésében.
2001. november 30. 11:00
Képzelje el a tökéletes vállalatot: minden alkalmazott önmagától motivált, a lehető legmagasabb színvonalon teljesít, és mind munkatársaival, mind főnökeivel egyformán hatékonyan és zavartalanul dolgozik együtt.
Egy korszerűen gazdálkodó szervezet hatékony irányításának alapja az, hogy a vezetés dinamikus összhangot tudjon biztosítani a szervezet környezete, stratégiája és belső működése (struktúrája) között. E fő vezetési feladat sikeres megvalósításának jól bevált eszköze a kontrolling.
Az ipari termeloi árak az első tíz hónapban 5,9 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbi szintet.
Pályázatot írt ki a személyi jövedelemadó bevallási egységcsomag bevezetőjének megírására az APEH.
2001. november 29. 11:00
A Magyar Kockázati- és Magántőke Egyesülete által alapított "Az év vállalata" díjat idén a LaserBit Kommunikációs Rt. nyerte el, megelőzve ezzel a döntőbe került Cerbona Rt-t, a Fibernet Rt.-t és a Kirowski Rt.-t.
A Ball State University (BSU), a public relations oktatásának egyik vezető amerikai felsőoktatási intézménye, egyetemi Public Relations Tanácsadó Testületébe választotta dr. Schillinger Attilát.
A kirowski 2001-ben közreadott második tematikus riportja témájaként a Magyarországon élő 14 és 29 év közötti internethasználók, a NETzedék médiahasználati és online szokásainak felmérését választotta.
November végéig összesen 64 millió dollár kockázati tőkét fektettek be Magyarországon, ez némiképp elmarad az egy évvel korábbi 74 millió dollártól.
A Visa International kártyáival lebonyolított forgalom ez év szeptember végére 18 százalékkal 2,7 milliárd dollárra emelkedett Magyarországon a tavalyi hasonló időszakhoz képest.
"Ha 2004-ben Magyarország az unió tagja lesz, akkor 2006-2007-ben már az Európai Monetáris Unióba is beléphet"
Közös hitelkártya-program kialakításáról állapodott meg a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a mikrovállalkozások olcsó hitelhez juttatása érdekében.
2001. november 28. 11:00
A világ számos országában léteznek jól működő, ám a lakosság által nem mindig pozitívan fogadott on-line elektronikus adminisztrációs rendszerek. A tervek szerint a közeljövőben Magyarországon is elinduló elektronikus ügyintézés kevesebb sorbanállást, gördülékenyebb adminisztrációt és - hosszabb távon - költségcsökkentést is ígér.
Szórakoztató elektronika, cipő és kozmetika. Ezeknél a termékeknél legfontosabb a fiatalok számára, hogy neves márkát vásároljanak - derül ki a GfK Piackutató Intézet legújabb elméréséből.
A kiskereskedelmi forgalom volumene 2001. első kilenc hónapjában 5.6%-kal, ezen belül szeptemberben 3.4%-kal haladta meg az egy évvel korábbi szintet.
Tíz év alatt összesen 609 milliárd forint költségű beruházást terveznek a Balaton régió fejlesztési programja, s az említett 609 milliárd forintból 163-at vissza nem térítendő támogatásként nyújt az állam a költségvetésből.
Jóllehet, a Nobel-díjasok 72 százaléka úgy véli, hogy az internet világszerte jelentős szerepet kap az életszínvonal javításában, 44 százalékuk szerint a világháló révén a jelenleginél nagyobb politikai vagy gazdasági egyenlőtlenség alakulhat ki.
Magyarország első utazással kapcsolatos mobilkereskedelmi (m-commerce) szolgáltatása indult el szerdán.
A német Siemens elnöke arra számít, hogy idén 400 millió mobiltelefont értékesítenek világszerte.
A magyar munkaerőpiacon is egyre nagyobb szerephez jutnak a jövőben a rugalmas foglalkoztatási formák.
A héten léptek hatályba a nem kereskedelmi jellegű áru-, vámáruforgalom egyes szabályainak módosításai - közölte közleményében a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága (VPOP).
2001. november 27. 11:00
A hagyományos interjúkkal, assessment centerekkel kiválasztott munkatársakkal sorra idő előtt kellett felbontani a kötött idejű szerződéseket, mert nem váltak be. Az esettanulmány az ilyenkor követendő kiutat mutatja meg.
Ha építünk egy regionális repteret, a közvetlen beruházás sokáig veszteséges marad, ám járulékos hasznaiból hihetetlen léptékben részesedik a térség, ami mindenki előnyére válik.
Az Economist Intelligence Unit (EIU) londoni gazdaságelemző csoport lefelé módosította a Magyarország idei és jövő évi gazdasági növekedésre korábban adott előrejelzését.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) konjunktúra indexe szerint a magyarországi cégek a jelenlegi és a várható üzleti helyzetüket egyaránt pesszimistán ítélik meg.
A világgazdaság egyre inkább recesszióba hajlik, miközben Magyarország továbbra is növekedési pályán van, köszönhetően az anticiklikus gazdaságpolitikának.
Több mint 24,5 milliárd forintos beruházással mintegy száz vasútállomás korszerűsítését és felújítását végzi el tízéves program keretében a MÁV Rt.
A munkanélküliségi ráta az augusztus-októberi időszakban 5,5 százalék volt, ez 0,7 százalékponttal alacsonyabb mint egy évvel ezelőtt.
BÉRkalkulátor 2025
Rezsikalkulátor
KATA és átalányadózás kalkulátor
EKHO kalkulátor
Nyugdíj megtakarítás
Szabadság kalkulátor
Cafeteria kalkulátor
CSED, GYED és GYES kalkulátor
Kisvállalkozói kalkulátor
KIVA kalkulátor
CSED, GYED, GYES kalkulátor
Ingatlan bérbeadási kalkulátor
Betegszabadság és Táppénz kalkulátor
Ingatlanértékesítési adókalkulátor