3,44 milliárd dolláros, részvényenként 4,93 dolláros profitot ért el a második negyedévben a Goldman Sachs, miközben az elemzők 3,48 dolláros nyereséget vártak papíronként - jelentette be a cég kedden az amerikai tőzsdenyitás előtt. A tengerentúli pénzügyi cégek közül a Goldman úszta meg legolcsóbban a válságot, már az első negyedévben is nyereséges volt.